DeusMeus

W sobotę 20 października o godz. 17.00
w naszym kościele odbędzie się
koncert zespołu Deus Meus i Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Mieleckich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

"Zawitaj Królowo Różańca Świętego..."

W październiku modlitwa różańcowa jest odmawiana

w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30 (potem Msza Święta),
w niedziele o godz. 16.30.

W Bursie różaniec - w dni powszednie o godz. 17.00 (potem Msza Święta),
w niedziele o godz. 18.00.

Święty Jan Paweł II powiedział o Różańcu, że jest skarbem, który należy odkryć.
Zapraszamy wszystkich parafian do odkrywania tego skarbu.

Z ogłoszeń duszpasterskich - wypominki

Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie modlić się będziemy za zmarłych także w wypominkach. Wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, niech będzie dla całej rodziny, a szczególnie dla dzieci, lekcją rodzinnej historii i miłości bliźniego, która dotyka prawdy o świętych obcowaniu.

aktualn wypominkiWypominki listopadowe, będą połączone z modlitwą różańcową za zmarłych, codziennie o 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godz.: 7.30, 9.00, 17.00 i 19.00. W Bursie - przed Eucharystią o godzinie 8.00 i 10.00.

Ze stolika pod chórem można zabrać kartki wypominkowe. Można je także wydrukować z naszej parafialnej strony internetowej. Prosimy, aby w rocznych wypominkach umieszczać tylko najbliższych naszych zmarłych, w wypominkach listopadowych natomiast możemy umieścić większą liczbę imion.

Wypominki listopadowe: kliknij - format .pdf

Wypominki roczne: kliknij - format .pdf

XXVIII Tydzień Zwykły

15 października - Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

10.15 sw.Teresa.WielkaTeresa Sánchez de Cepeda y Ahumada urodziła się w roku 1515 w  Ávili. W dwudziestym roku życia wstąpiła do klasztoru karmelitanek. Za natchnieniem Bożym przeprowadziła reformę swojego zakonu mimo wielu przeciwności. Na podstawie własnych doświadczeń napisała szereg dzieł zawierających głęboką naukę o życiu mistycznym. Zmarła 15 października 1582 roku. Wraz ze świętym Janem od Krzyża jest uważana za założycielkę karmelitów bosych.

Kanonizowana została 40 lat po śmierci przez papieża Grzegorza XV. W roku 1970 papież Paweł VI nadał jej tytuł doktora Kościoła. Jej książki są integralną częścią literatury hiszpańskiego renesansu, jak również chrześcijańskiego mistycyzmu i medytacji.

Tweet papieża Franciszka
Katolicka Agencja Informacyjna