Prace renowacyjne w kościele górnym

wizualizacja

Od początku wakacji trwają intenstywne prace renowacyjne w kościele górnym. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z
Projektem kolorystyki wnętrza i oświetlenia kościoła parafialnego pw.: Ducha Świętego w Mielcu, który został opracowany przez Pracownię Projektową "Bena" Bożena Skrzypiec.

Projekt znajduje się w pliku .pdf (5,62 MB) - kliknij i pobierz.

"Do Częstochowy wiedzie nasz szlak..."

08.xx PPTTakie słowa można usłyszeć w refrenie jednej z piosenek pielgrzymkowych. Właśnie w tych dniach - od 17 do 25 sierpnia - pielgrzymi z naszej parafii podążają w grupie nr 18 Świętego Wojciecha do stóp Jasnogórskiej Pani. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze są słowa „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa”, które skłaniają do zgłębienia tajemnicy Ducha Świętego, nawiązując jednocześnie do trwającego V Synodu.

Siostry i bracia idą ze swoimi intencjami, ale również z parafialnymi - złożonymi przez tych z naszej wspólnoty, którzy nie mogą pielgrzymować. Zapraszamy wszystkich do duchowego towarzyszenia zdążającym do Częstochowy, zwłaszcza podczas wieczornych mszy świętych w naszym kościele o godz. 19.00.

Na oficjalnej stronie Pielgrzymki można znaleźć odnośniki do relacji z trasy - kliknij
Aktualne informacje oraz sporo zdjęć na profilu PPT z RDN na facebooku - kliknij

Przypominamy, że organizujemy autokary na wejście pielgrzymki do Częstochowy 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii.

XX Tydzień Zwykły

20 sierpnia - Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

08.20 sw.Bernard.z.Clairvaux

Bernard urodził się w w rycerskim rodzie burgundzkim, na zamku Fontaines pod Dijon we Francji w roku 1090. Otrzymał staranne wychowanie chrześcijańskie. W roku 1111 wstąpił do opactwa cystersów w Citeaux. Wkrótce został opatem nowego klasztoru w Clairvaux. Słowem i pismami przyczyniał się do pogłębienia życia wewnętrznego i utwierdzenia wiary. Wywarł olbrzymi wpływ na Europę. Bernard szeroko zasłynął swymi pismami. Jest ich wiele: od drobnych rozpraw teologicznych, poprzez utwory ascetyczne, kończąc na listach i kazaniach. Zmarł 20 sierpnia 1153 roku. Do chwały świętych wyniósł go papież Aleksander III w 1174 roku. Doktorem Kościoła ogłosił papież Pius VIII w 1830 roku.

Boże, Ty sprawiłeś, że święty Bernard, opat, przejęty gorliwością o Twoją chwałę płonął jak ogień i oświecał Twój Kościół,
spraw, za jego wstawiennictwem, abyśmy napełnieni tym samym duchem postępowali jak dzieci światłości.

Tweet papieża Franciszka
Katolicka Agencja Informacyjna