Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

Marana tha! Przyjdź Panie Jezu!

 Zachęcamy do licznego udziału w roratach,
odprawianych w naszej parafii codziennie o godz. 6.00 i 18.00 /dla dzieci/.

Rano po roratach będziemy śpiewać godzinki. Kolejna Msza św. o godz. 7.00.


Cztery Niedziele radosnego oczekiwania

 I Niedziela Adwentu
3 grudnia 2017
aktualn i.n.adw

OCZEKIWANIE
arrow 
czytaj więcej
II Niedziela Adwentu
10 grudnia 2017
aktualn ii.n.adw

PUSTYNIA
arrow
czytaj więcej
III Niedziela Adwentu
17 grudnia 2017
aktualn ii.n.adw

PRZYGOTOWANIE
arrowod 17.12
IV Niedziela Adwentu
24 grudnia 2017
aktualn iv.n.adw


U DRZWI
arrowod 24.12

"Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas"

II Niedziela Adwentu - Pustynia

aktualn ii.n.adw

W liturgii II niedzieli Adwentu Kościół ukazuje postać św. Jana Chrzciciela, który usłyszał głos wezwania Bożego, gdy był na pustyni. Posłuszny temu słowu, przygotowywał drogę Chrystusowi. Gromadziły się wokół niego tłumy ludzi, a on rzeczywiście jako ostatni prorok Starego Testamentu przygotowywał drogę Panu, prostował ścieżki dla Niego, aby wszyscy ludzie mogli ujrzeć zbawienie...

Druga niedziela adwentu w Polsce i wśród Polonii na całym świecie to XVIII Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. To między innymi dzięki naszym współrodakom, których los rzucił kiedyś na odległe wschodnie terytoria Kościół katolicki przetrwał. Dziś odradza się. Proces ten jednak, o czym świadczą dochodzące stamtąd głosy, wymaga wiele wysiłku i czasu, a ze strony współbraci w wierze – konkretnej duchowej i materialnej pomocy.

aktualn 2017 II.niedz.adwentu

Kalendarz liturgiczny

II Tydzień Adwentu

13 grudnia - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

12.13 sw.LucjaŁucja pochodziła z bogatej rzymskiej rodziny z Syrakuz. Już w dzieciństwie złożyła w tajemnicy śluby czystości. Kiedy matka zaaranżowała małżeństwo Łucji, ta odmówiła. Odtrącony zalotnik zemścił się, donosząc władzom, że dziewczyna jest chrześcijanką. Zaaresztowana i torturowana Łucja odmówiła porzucenia swej wiary. Mocą wyroku miała być zamknięta w domu publicznym. Wtedy, by się oszpecić, wydłubała sobie oczy. Została ścięta, mając 23 lata, w 304 roku podczas prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana.

Wszechmogący Boże, ożyw w nas gorliwość przez wstawiennictwo świętej Łucji, dziewicy i męczennicy, abyśmy za jej przykładem postępowali na ziemi jak dzieci światłości, a w niebie oglądali jej chwałę.

 

14 grudnia - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

12.14 sw.Jan.od.KrzyzaJan urodził się około roku 1542 w Fontivera w Hiszpanii. Wstąpił do zakonu karmelitów, a w roku 1568, pod wpływem św. Teresy z Ávili, stał się pierwszym zakonnikiem zreformowanego Karmelu. Oddawszy się dziełu tej reformy, wycierpiał wiele trudów i przeciwności. Zmarł w 1591 roku w Ubeda. Odznaczał się wielką świętością życia i mądrością, o czym świadczą jego pisma dotyczące życia duchowego.

Boże, Ty obdarzyłeś świętego Jana od Krzyża, prezbitera, niezwykłą miłością krzyża i zupełnego wyrzeczenia się siebie, spraw, abyśmy wytrwale idąc za jego przykładem, osiągnęli wieczną chwałę.

Tweet papieża Franciszka

Katolicka Agencja Informacyjna

Wiadomości z Diecezji