Msze Święte (wakacje)

Niedziela:
6:00, 7:30, 9:0010:3012:00
14:00 (chrzcielna), 17:00, 19:00

w bursie: 8:00, 10:00

Dzień powszedni:
7:00, 19:00

w bursie: 7:30

Kancelaria parafialna (wakacje)

Pon, Wt, Czw, Pt:
8:00 - 8:3017:00 - 18:00

Środa: Kancelaria nieczynna

Sob: 8:00 - 8:30

W sprawach nagłych
czynna o każdej porze

Użytkowników on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4
mod_vvisit_counterW tym tygodniu20
mod_vvisit_counterW tym miesiącu162
mod_vvisit_counterWszystkich29159
Dzisiaj jest: 23 - Sie - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _Do Częstochowy wiedzie nasz szlak... 17-25.08.2014


aktualn 32pptTakie słowa można usłyszeć w refrenie jednej z piosenek pielgrzymkowych. Właśnie w tych dniach (17-25 sierpnia) pielgrzymi z naszej parafii podążają w grupie nr 18 – Świętego Wojciecha do stóp Jasnogórskiej Pani. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze są słowa „Miłość na śmierć nie umiera", a codzienne rozważania dotyczą postaci błogosławionej Karoliny Kózkówny z racji 100. rocznicy jej męczeńskiej śmierci.

Siostry i bracia idą ze swoimi intencjami, ale również z parafialnymi – złożonymi przez tych z naszej wspólnoty, którzy nie mogą pielgrzymować. Zapraszamy wszystkich do duchowego towarzyszenia zdążającym do Częstochowy, zwłaszcza podczas wieczornych mszy świętych w naszym kościele o godz. 19.00.

Na oficjalnej stronie XXXI Pielgrzymki Tarnowskiej (www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl) można znaleźć odnośniki do codziennych relacji z trasy zarówno w TV internetowej jak i w RDN Małopolska.

Link do transmisji telewizyjnej: ppt-tv.pl
Link do profilu PPT z RDN: https://www.facebook.com/pptrdn?fref=photo

Przypominamy również, że organizujemy autokary na wejście pielgrzymki do Częstochowy 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.


linia.cz-sz

 
Uroczystość i Wspomnienia liturgiczne w XX Tygodniu Zwykłym

 

20.08 - Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

aktualn sw.bernard.z.clairvaux

Bernard urodził się w w rycerskim rodzie burgundzkim, na zamku Fontaines pod Dijon we Francji w roku 1090. Otrzymał staranne wychowanie chrześcijańskie. W roku 1111 wstąpił do opactwa cystersów w Citeaux. Wkrótce został opatem nowego klasztoru w Clairvaux. Słowem i pismami przyczyniał się do pogłębienia życia wewnętrznego i utwierdzenia wiary. Wywarł olbrzymi wpływ na Europę.
Bernard szeroko zasłynął swymi pismami. Jest ich wiele: od drobnych rozpraw teologicznych, poprzez utwory ascetyczne, kończąc na listach i kazaniach. Zmarł 20 sierpnia 1153 roku.
Do chwały świętych wyniósł go papież Aleksander III w 1174 roku. Doktorem Kościoła ogłosił papież Pius VIII w 1830 roku. 


21.08 - Wspomnienie św. Piusa X, papieża

aktualn sw.PiusX

Giuseppe Sarto urodził się w Riese w roku 1835. Wyświęcony na kapłana z wielką gorliwością spełniał obowiązki pasterskie. W 1884 r. papież Leon XIII mianował go biskupem Mantui. Jako pasterz diecezji umiał być kochającym i życzliwym dla wszystkich ojcem, ale bywał także stanowczy, kiedy tego wymagała chwała Boża. Sam przyświecał swojemu duchowieństwu przykładem modlitwy, ubóstwa i gorliwości kapłańskiej. W roku 1893 został patriarchą Wenecji i kardynałem. W roku 1903 został wybrany papieżem i wybrał imię Pius X. Ożywił w Kościele życie eucharystyczne i rozpoczął reformę liturgii. Zmarł w roku 1914.
3 czerwca 1951 r. Pius XII dokonał uroczystej beatyfikacji sługi Bożego, a w trzy lata później, 29 maja 1954 r., ten sam papież dokonał jego uroczystej kanonizacji. 

 

22.08 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

aktualn MaryjaKrolowa

Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie. Dlatego lud chrześcijański od wieków czci Ją jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki. Wspomnienie Maryi Królowej zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa XII encykliką "Ad caeli Reginam" (Do Królowej niebios), wydaną 11 października 1954 r., w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.

Boże, Ty ustanowiłeś Rodzicielkę Twojego Syna naszą Matką i Królową, spraw, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla Twoich dzieci w Królestwie niebieskim. 

 

linia.cz-sz

 
Mielecki Wieczernik - album o naszej parafii

aktualn album.parafialny


Cały czas można jeszcze nabyć pamiątkowy album o naszej parafii.


Wydrukowaliśmy tyle egzemplarzy, żeby w każdej rodzinie mogła się znaleźć książka
pokazująca w napisanym tekście i zdjęciach historię i teraźniejszość naszej wspólnoty.


Są tam zdjęcia z budowy naszego kościoła i z ważnych uroczystości parafialnych.


Serdecznie prosimy naszych parafian o zainteresowanie się tą ważną publikacją,
która powinna być w każdym domu i może być prezentem dla tych,
którzy pochodzą z naszej parafii a mieszkają z dala od domu. 

Cena albumu 55 zł.

linia.cz-sz