Msze Święte

Niedziela:
6:00, 7:30, 9:0010:30,
11:30 (dla dzieci w kościele dolnym),
12:0014:00 (chrzcielna), 17:00, 19:00

w bursie: 8:00, 10:00

Dzień powszedni:
6:00, 6:30, 7:00, 18:00

w bursie: 7:00

Kancelaria parafialna

Pon, Wt, Czw, Pt:
8:00 - 9:0016:00 - 18:00

Środa: Kancelaria nieczynna

Sob: 8:00 - 9:00

W sprawach nagłych
czynna o każdej porze

Użytkowników on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj240
mod_vvisit_counterW tym tygodniu262
mod_vvisit_counterW tym miesiącu530
mod_vvisit_counterWszystkich29830
Dzisiaj jest: 23 - Wrz - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _2014.09.21 - Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu


 aktualn 2014 dzien.srodkow.przekazu


W trzecią niedzielę września Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, którego hasło w tym roku brzmi "Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania".

Po raz pierwszy taki dzień obchodzono na polecenie Pawła VI w niedzielę 7 maja 1967 roku. Wtedy sześć dni wcześniej papież ogłosił specjalne orędzie. Od tamtego czasu papieże ogłaszają z pewnym wyprzedzeniem najpierw hasło, a następnie orędzie. Ostatecznie zostało przyjęte, że papież ogłasza orędzie 24 stycznia - w dzień św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy.

Tegoroczne orędzie jest już kolejnym, które zwraca uwagę na rolę internetu i sieci społecznościowych. Po raz pierwszy jego autorem jest papież Franciszek. "Sieć cyfrowa może być miejscem bogatym w wartości ludzkie, nie siecią przewodów, lecz ludzkich osób" - czytamy.

Z całym tekstem orędzia można zapoznać się na stronach Stolicy Apostolskiej - kliknij


linia.cz-sz

 
Wspomnienia w XXV Tygodniu Zwykłym


23.09 - św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera

aktualn sw.o.pio

Ojciec Pio, Francesco Forgione, urodził się 25 maja 1887 roku w Pietrelcinie w diecezji Benevento. 6 stycznia 1903 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. 10 sierpnia 1910 w katedrze w Benevento został wyświęcony na kapłana; 28 lipca 1916 po raz pierwszy przybył do klasztoru w San Giovanni Rotondo, pod górą Gargano, gdzie z małymi przerwami przebywał aż do śmierci, to jest do 23 września 1968 roku. Rankiem 20 września 1918 roku (był to piątek) w chórze starego kościółka w czasie modlitwy przed Ukrzyżowanym otrzymał dar stygmatów, które pozostały otwarte i krwawiące przez pół wieku. W ciągu swego życia, prócz kapłańskiej posługi, założył "grupy modlitewne" i nowoczesny szpital, który nazwał "Domem Ulgi w Cierpieniu". 2 maja 1999 r. papież Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym, a 16 czerwca 2002 r. - świętym Kościoła.

Wszechmogący wieczny Boże, Ty świętego Pio, prezbitera, obdarzyłeś łaską uczestnictwa w krzyżu Twojego Syna, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy trwale włączeni w cierpienie Chrystusa, szczęśliwie mogli osiągnąć chwałę zmartwychwstania. 


25.09 - bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

aktualn bl.wladyslaw.z.gielniowa

Władysław urodził się w Gielniowie pod Opocznem około roku 1440. Kształcił się w Akademii Krakowskiej. W zakonie bernardynów, do którego wstąpił, zasłynął jako wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim. Odznaczał się wielką świętością życia i szczególnym nabożeństwem do Męki Pańskiej, o której głosił kazania. Był dwukrotnie prowincjałem. Ostatnie lata spędził w Warszawie na stanowisku gwardiana. Zmarł w roku 1505.

Boże, Ty uczyniłeś błogosławionego Władysława, kapłana, miłośnikiem i głosicielem Chrystusowego krzyża, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy jako uczestnicy cierpień Chrystusa zostali napełnieni radością, gdy się objawi w chwale. 


27.09 - św. Wincentego à Paulo, prezbitera

aktualn sw.w.apaulo

Wincenty urodził się w Akwitanii w roku 1581. Po studiach przyjął święcenia kapłańskie. Aby się przyczynić do formacji duchowieństwa i otoczyć opieką ubogich, założył zgromadzenie księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia. Zmarł 27 września 1660 roku w Paryżu.

Boże, Ty dla zbawienia ubogich i wychowania duchowieństwa obdarzyłeś świętego Wincentego, kapłana, apostolską mocą, spraw, abyśmy ożywieni tą samą gorliwością, miłowali cierpiących braci i spieszyli im z pomocą.

linia.cz-sz

 
Mielecki Wieczernik - album o naszej parafii

aktualn album.parafialny


Cały czas można jeszcze nabyć pamiątkowy album o naszej parafii.


Wydrukowaliśmy tyle egzemplarzy, żeby w każdej rodzinie mogła się znaleźć książka
pokazująca w napisanym tekście i zdjęciach historię i teraźniejszość naszej wspólnoty.


Są tam zdjęcia z budowy naszego kościoła i z ważnych uroczystości parafialnych.


Serdecznie prosimy naszych parafian o zainteresowanie się tą ważną publikacją,
która powinna być w każdym domu i może być prezentem dla tych,
którzy pochodzą z naszej parafii a mieszkają z dala od domu. 

Cena albumu 55 zł.

linia.cz-sz