2018.02.18 - I Niedziela Wielkiego Postu

1. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać czas Wielkiego Postu, aby poprzez modlitwę, post, jałmużnę i podejmowane postanowienia zbliżyć się do Pana Boga i podjąć drogę nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa - w piątki: o godz. 9.00 rano; dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz.17.30; dla młodzieży o godz. 19.30 (wyjątkowo nie w kościele dolnym tylko w górnym).

Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Radzie Parafialnej.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730, potem Msza Święta.

w czwartek

Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700

3. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wtorek o godz. 18.00. Dzieci otrzymają świece.

4. W ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania młodzież klas III Gimnazjum zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek na 19.30 do kościoła górnego.

5. W piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele Msza Święta i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

7. 16 lutego minęła 10. rocznica święceń biskupich ks. biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

8. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Kukla z ul. Drzewieckiego. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu…