2018.11.18 - XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy w Kościele ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Caritas Diecezji Tarnowskiej proponuje w tym roku dwie konkretne akcje związane z tym dniem.
CHLEBKI MIŁOSIERDZIA - akcja polegająca na rozprowadzaniu w parafii małych chlebków i zbieraniu przy tej okazji ofiar na pomoc dla ludzi ubogich.
TYTKA (TORBA) CHARYTATYWNA - akcja ta jest dziełem ogólnopolskim i dlatego nosi jednakową nazwę (słowo „tytka” wywodzi się z Wielkopolski) we wszystkich diecezjach. Przedsięwzięcie to polega na rozdaniu papierowych toreb, które chętni parafianie zabierają do domu i po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami przynoszą z powrotem do kościoła lub punktu Caritas. Zebrane w ten sposób dary są następnie rozdzielane wśród ubogich przez Oddział Caritas. Zapraszamy naszych parafian do zabrania chlebków miłosierdzia.
Na stoliku pod chórem są do zabrana TYTKI. Prosimy je zabrać i po zapełnieniu przynieść w tym tygodniu do kaplicy Przemienienia Pańskiego. Te propozycje Caritas są bardzo konkretną pomocą najbardziej ubogim. Pieniądze dawane ludziom żebrującym często są niewłaściwie wykorzystane przez nich, lub zabierane przez ich mocodawców. Przez cały rok możemy wrzucać ofiary dla potrzebujących do skarbonki św. Antoniego.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego, Różaniec z wypominkami i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Liturgicznej Służbie Ołtarza.

we wtorek

Wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

w  środę

Wspomnienie liturgiczne Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.
O godz. 17.30 Różaniec z wypominkami, Nowenna do MBNP i Msza Święta.

w czwartek

Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Święta Cecylia jest patronką śpiewu i muzyki kościelnej. Panom Organistom, kantorom, scholii męskiej, scholii młodzieżowej i scholii dziecięcej i ich opiekunom, a także diakoniom muzycznym wspólnot modlitewnych dziękujemy za posługę śpiewu. Grupy śpiewacze zapraszamy do udziału w liturgii Mszy Świętej wieczornej w czwartek. Koncert Cecyliański muzyki chóralnej w piątek o godz. 19.15 w kościele MBNP. Więcej szczegółów w gablocie.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. W czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia aspirantów w poczet ministrantów.

4. We wtorek po wieczornej Eucharystii w KOK-u spotkanie Zespołu Synodalnego.

5. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Ponieważ do końca miesiąca musimy zapłacić należność za żyrandole w przyszłą niedziele prosimy o złożenie ofiar na ten cel.

6. Na zewnątrz kościoła możemy dziś złożyć ofiary na pomoc chorej Patrycji.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Januszowi Lelito i ks. Januszowi Urbańskiemu składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Za księży solenizantów odprawimy Mszę Świętą jutro o godz. 18.00.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. +Roman Iszczyk z Alei Ducha Świętego i +Andrzej Magdaleński z ul. Drzewieckiego. Polećmy Ich Dusze Dobremu Bogu.