2019.01.20 - II Niedziela Zwykła

1.
Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwie polecajmy tych, którzy z różnych powodów opuścili swój dom.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego w nowym roku, zapraszamy wszystkich parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w piątek

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

w sobotę

Wspomnienie liturgiczne św. Tymoteusza i Tytusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. Jutro po wieczornej Eucharystii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prace V Synodu Diecezji Tarnowskiej możemy śledzić na stronie synodu – link na głównej stronie naszej parafii.

4. Dziękujemy za składane przez Was ofiary. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na wypłacenie prac.

5. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij.

6. Solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Jarosławowi, także naszym babciom i dziadkom z okazji ich święta, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Msza św. w int. Księdza Jarosława będzie w poniedziałek o godz. 18.00. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

7. Trwa nabór do Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego na kierunek opiekun osoby starszej. Informacje w sekretariacie szkoły.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bolesław Buziak z Alei Ducha Świętego, Georg Mieszkowski z ul. Pisarka, Tadeusz Boryczko z ul. Bajana, Anna Padykuła z ul. Jagiełły, Franciszek Strycharz z ul. Pisarka.
Dziś przypada 11 rocznica śmierci ks. Władysława Marcinowskiego, pierwszego proboszcza naszej parafii. Polećmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu…