2020.01.19 - II Niedziela Zwykła

1. Do soboty trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego w nowym roku, zapraszamy wszystkich parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

we wtorek

Wspomnienie liturgiczne św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Eucharystia.

w sobotę

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Trąd oraz Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

4. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij

5. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie formacyjne członków w czwartki po Mszy Świętej wieczornej do sali w KOKu na piętrze.

6. Dziękujemy naszej Siostrze Zakrystiance – Siostrze Janie Gebauer za posługę w naszej parafii i życzymy darów Ducha Świętego na nowej placówce. W naszej wspólnocie parafialnej witamy Siostrę Luizę Żaczek, podejmującą pracę w zakrystii i życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

7. Solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Jarosławowi, także naszym babciom i dziadkom z okazji ich święta, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Msza św. w int. Ks. Jarosława będzie w poniedziałek o godz. 18.00. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Sroka z ul. Kocjana. Jutro przypada 12 rocznica śmierci ks. Władysława Marcinowskiego, pierwszego proboszcza naszej parafii. Polećmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu.