2018.08.19 - XX Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz.18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Przygotowanie liturgii powierzamy rodzinom z Domowego Kościoła.

w środę

Wspomnienie liturgiczne NMP Królowej.
O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w piątek

Święto św. Bartłomieja Apostoła.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramenntu od godz. 18.00.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W piątek z Tarnowa wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W dniach pielgrzymki zapraszamy naszych parafian do udziału w wieczornych Mszach Świętych. W modlitwie i rozważaniach będziemy łączyć się z pielgrzymami. Nasze diecezjalne radio codziennie przekazuje informacje z pielgrzymkowej trasy.
Są jeszcze miejsca na wyjazd autokarowy na wejście pielgrzymki do Częstochowy na sobotę 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 7.00. Zapisy do wtorku w kancelarii parafialnej.

4. Dziękujemy za ofiary na prace podejmowane w parafii od rodzin, które przekazujecie na tacę, w kancelarii parafialnej, i na nasze konto bankowe. W przyszła niedzielę prosimy o specjalne ofiary na cele inwestycyjne.

5. Do 4 września br. potrwają zapisy dla chętnych chciących wziąć udział w wykładach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia odbywają sie w pięciu miejscach w diecezji: w Tarowie, w Nowym Sączu, w Bochni, w Mielcu i w Krużlowej. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady organizowane są raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00. Terminy i tematyka spotkań zamieszczona jest na stronie internetowej Uniwersytetu. Tam znajduje się również elektroniczny formularz, poprzez który można się zarejestrować. Adres strony internetowej: www.unsjp2.edu.pl

6. Dożynki Województwa Podkarpackiego odbędą się 26 sierpnia 2018 roku w Mielcu na terenach zielonych przy ulicy Rzecznej w Mielcu w godzinach od 12:30 do 24:00.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Szelewa z Al. Ducha Świętego, Zdzisław Czajka z ul. Kilińskiego, Wojciech Lasota z ul. Bajana. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu… Dobry Jezu…