2018.05.20 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - święto patronalne naszej parafii. Modlimy się, aby Duch Święty umacniał w nas to, co słabe, prostował to, co błędne, rozgrzewał to, co oziębłe i przynosił błogosławieństwo pokoju. O godz. 10.30 suma odpustowa.

Jutro drugi dzień odpustu - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00,10.30, po południu o 15.30, 17.00, i 19.00. Z racji święta nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro nie będzie czynna kancelaria.

2. W liturgii tego tygodnia:

w środę

O godzinie 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

w czwartek

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu my kapłani prosimy o modlitwę za nas i o nowe powołania do służby w Kościele.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to dzień odpustu w parafii Trójcy Przenajświętszej.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przeżyją rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w piątek od godz. 18.00.

5. We wtorek po Mszy św. Wieczornej w Sali KOK-u odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Członkami zespołu są członkowie Rady Duszpasterskiej, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej i wszyscy liderzy grup pastoralnych w parafii. Prosimy wszystkich o obecność. Do zespołu mogą dołączyć zainteresowani parafianie.

6. W piątek na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszamy klasy VI na spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy parafian z poszczególnych rejonów o podjęcie troski o zorganizowanie ołtarzy.

8. Są jeszcze miejsca na wyjazd młodzieży na Spotkanie nad Lednicą. Wyjazd w piątek 1 czerwca o 22.00, powrót w niedzielę 3 czerwca o 9.00. Po drodze planowany jest przystanek w Licheniu i Gnieźnie. Koszt 110 zł. Zapisy do piątku u ks. Tomasza.

9. Dziękujemy za składanie przez rodziny specjalne ofiary na malowanie wnętrza naszego kościoła.

10. We wtorek, o godz.11.00 w Dworku Oborskich odbędzie się konferencja po tytułem "Konserwatywni Budowniczowie II Rzeczypospolitej". Konferencję poprzedzi Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Świętego Mateusza.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Bożena Rudczyk z Alei Ducha Świętego i Sławomir Halik z ul. Pisarka.