Msze Święte (wakacje)

W sprawach nagłych
czynna o każdej porze

2016.06.12 - XI Niedziela Zwykła

1. W łączności z uczestnikami Diecezjalnego Święta Rodziny, które odbywa się dziś w Starym Sączu, modlimy się o świętość rodzin naszej parafii.

2. Zapraszamy naszych parafian do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które jest odprawiane w dni powszednie po wieczornej eucharystii, w niedziele po Mszy o godz. 1700.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1830 Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo czerwcowe.
O godz. 1900 Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii, powierzamy naszym Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w środę

O godz. 1830 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, potem Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe.

w piątek

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
O godz. 1930 w dolnym kościele Eucharystia i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1800.

4.
W piątek zapraszamy dzieci i młodzież a także rodziców na Msze Święte na zakończenie roku szkolnego:

godz. 800 /kościół górny/ dzieci ze szkół podstawowych
godz. 800 /kościół dolny/ Liceum Ogólnokształcące
godz. 800 /Bursa/ Zespół Szkół im. Groszkowskiego i Zespół Szkół Ekonomicznych
godz. 900 /kościół górny/ młodzież z gimnazjum

5. Na niedzielę 31 lipca organizujemy wyjazd autokarem do Krakowa na spotkanie z Papieżem. Ponieważ musimy zarezerwować wejściówki, zapisy tylko w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu 30 zł.

6. Zachęcamy do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Patronki Mielca. Szczegóły na plakatach.

7. Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy na trzydniowe artystyczne warsztaty. Odbędą się one od jutra do środy. Zapisy u s. Marty w zakrystii lub u p. Magdy w świetlicy.

8. Serdecznie zapraszamy na sesję formacyjną dla mężczyzn, którą poprowadzi amerykański Charyzmatyk Donald Turbitt. W piątek w sobotę 24 i 25 czerwca p. Turbitt przybliży temat: Rola Mężczyzny Chrześcijanina: MĘSKI BÓJ O WIARĘ. Szczegóły spotkania na plakatach i na stronie naszej parafii.

9. Ponieważ nie mamy jeszcze zorganizowanej na stałe troski o zieleń na placu kościelnym bardzo prosimy parafian w tym tygodniu o pomoc w plewieniu chwastów.

10.
Informacje dla diabetyków o szkoleniu i badaniach w gablocie.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »