Niedziela:

Dzisiaj jest: 25 - Paź - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2014.10.19 - XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zapraszamy w tym tygodniu na Nabożeństwa Różańcowe w czasie których będziemy polecać Bogu dzieło Ewangelizacji. Siostrom Służebnicom Ducha Świętego z Ukrainy dziękujemy za posługę słowa w naszej parafii.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec w dni powszednie o godz. 1730, potem Msza Święta, w niedziele o godz. 1800. W Bursie w dni powszednie o godz. 1700 Msza Święta, potem różaniec, w niedziele różaniec o godz. 1800.

3. W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek

O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego, Różaniec, Msza Święta nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy członkom Grupy Biblijnej DABAR.

W środę

Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;
O godz. 1730Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę

Wspomnienie Świętego Jana Pawła II, papieża;
Od godz. 1700 adoracja Najświętszego  Sakramentu.

4. W miesiącu listopadzie modlić się będziemy za zmarłych w wypominkach. Wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, niech będzie dla całej rodziny, a szczególnie dla dzieci, lekcją rodzinnej historii i miłości bliźniego, która dotyka prawdy o świętych obcowaniu. Wypominki listopadowe, będą połączone z modlitwą różańcową za zmarłych, codziennie o 1730, a w niedziele o godzinie 1800. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godzinie: 730, 900, 1700 i 1900. W Bursie - przed Eucharystią o godzinie 800 i 1000. Ze stolika po chórem można zabrać kartki. Ze względu na dużą liczbę wypominek prosimy, aby w rocznych wypominkach umieszczać tylko najbliższych naszych zmarłych, w wypominkach listopadowych natomiast możemy umieścić większą liczbę imion.

5. W przyszłą niedzielę będziemy jeszcze mogli nabyć pamiątkowy album o naszej parafii. Wydrukowaliśmy tyle egzemplarzy, żeby w każdej rodzinie mogła się znaleźć książka pokazująca w napisanym tekście i zdjęciach historię i teraźniejszość naszej wspólnoty. Są tam zdjęcia z budowy naszego kościoła i z ważnych uroczystości parafialnych. Serdecznie prosimy naszych parafian o zainteresowanie się tą ważną publikacją, niech ona będzie w każdym domu.

6. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na koncie bankowym. Naszych dobrodziejów polecamy w czasie Mszy Świętej nowennowej w każdy poniedziałek.

7. Coroczne Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Różańcowych odbędzie się w sobotę 25 października w Krynicy Zdroju. Jak co roku wybierzemy się na to spotkanie autokarem. Zapisy do czwartku w kancelarii parafialnej. Po spotkaniu będzie możliwość spaceru po Krynicy.
Wyjazd o godz. 6
30 z parkingu obok KOK-u.

8. W tym roku Europejskie Spotkanie Młodych Taize obędzie się w Pradze w dniach 29 grudnia - 2 stycznia. Już można zgłaszać swój udział na ten wyjazd – zapisy trwają do 20 listopada. Modlitewne czuwanie z kanonami Taize połączone z pierwszym spotkaniem organizacyjnym odbędzie się w najbliższy piątek 24 października o godz. 1930 w kościele dolnym. Serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji w gablocie.

9. Dnia 23 października, tj. w najbliższy czwartek, Mszą Świętą o godz. 1800 w parafii p.w. MBNP w Mielcu rozpoczną się Chrześcijańskie Dni Formacyjne pod hasłem: „Rodzina fundamentem cywilizacji życia”, które organizuje Klub Inteligencji Katolickiej. Po Mszy Świętej odbędzie się wykład pt.” Po co nam rodzina?”, który wygłosi Krystian Kratiuk, redaktor pisma „Polonia Christiana”. Serdecznie zapraszamy!

10. Informacja o Rodzinnym Domu Seniora w Kiełkowie i nowym Niepublicznym Przedszkolu w gablocie.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Halina Hyjek z Alei Ducha Świętego, Janina Strzępka z ul. Drzewieckiego, Stanisław Sajek z Alei Ducha Świętego, Stanisław Giec z ul. Bajana, Kacper i Gabriel Błachowicz. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »