Msze Święte (wakacje)

W sprawach nagłych
czynna o każdej porze

2016.07.24 - XVII Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Święto Św. Jakuba Apostoła;
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1830 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii, powierzamy Legionowi Maryi.

we wtorek

Wspomnienie Św. Joachima i Anny

w środę

O godz. 1830 Nowenna do MBNP, po niej Eucharystia

w piątek

Wspomnienie św. Marty

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1800

2. Dziś z okazji liturgicznego wspomnienia Św. Krzysztofa odbędzie się obrzęd błogosławieństwa samochodów i motocykli. Po modlitwie za kierowców i podróżujących w kościele, księża przejdą na parkingi i pokropią poświęconą wodą pojazdy. Można także zabrać poświęcona pamiątkę składając dobrowolną ofiarę.

3. Ostatnio nastąpiły zmiany sióstr zakonnych posługujących w naszej parafii. Dziękujemy za ofiarną pracę: s. Elżbiecie – przełożonej wspólnoty i katechetce, s. Luizie posługującej w zakrystii i s. Agnieszce – katechetce. W najbliższym czasie podejmą pracę zamianowane przez Matkę Prowincjalną nowe siostry.

4. Przez ostatnie kilka dni nasza parafia gościła 27 młodych osób z Francji wraz ze swoim biskupem. Grupę tę organizował nasz rodak ks. Sławomir Głodzik, pracujący we Francji. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie organizacji pobytu pielgrzymów - władzom samorządowym, służbom, instytucjom a nade wszystko naszym parafianom. Za przyjęcie pielgrzymów po dachy domów, za pokazaną polską gościnność na stadionie w Złotnikach zwłaszcza mieszkańcom Złotnik z Panią sołtys na czele – wielkie Bóg zapłać.

Dziś wieczorem od godz. 1700 na Placu Armii Krajowej w Mielcu chcemy przeżyć nasz Mielecki Festiwal Młodych wspólnie z gośćmi z zagranicy przygotowany przez Dom Kultury. W programie występy zespołów z Siewcami Lednicy w roli głównej. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich parafian. Nie wszyscy mogą pojechać do Krakowa więc zapraszamy na te wydarzenia tutaj na miejscu.

Jutro nasi goście i nasza młodzież wyjeżdżają do Krakowa. Pamiątką po tym wspólnie przeżytym czasie w naszej parafii, jest zasadzone wczoraj drzewo na placu kościelnym.

Można jeszcze zgłaszać się w kancelarii po darmowe karty wstępu na spotkanie z papieżem w podkrakowskich Brzegach na sobotę i niedzielę 30 i 31 lipca. Wyjazd indywidualny. Wcześniej w Krakowie są spotkania otwarte w których również można uczestniczyć. Chodzi przede wszystkim o czwartek 28 lipca i powitanie Ojca Świętego oraz piątek 29 lipca, godz. 1800 Droga Krzyżowa z papieżem na Krakowskich Błoniach. Więcej informacji o na stronie www.krakow2016.com

5. Zachęcamy do jak najpełniejszego skorzystania z transmisji radiowych i telewizyjnych, które pokażą całość wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Kto tylko może niech wybierze się do Krakowa osobiście. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorna eucharystią Apostolat Maryjny zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Światowych Dni Młodzieży.

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Naszym parafianom i gościom wakacyjnym życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł Bogumił Bakowski z Alei Ducha Świętego. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »