Niedziela:

Dzisiaj jest: 20 - Gru - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2014.12.14 - III Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu zwaną "Gaudete", co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”. Jesteśmy zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również zewnętrznie w pragnieniu obdarowywania innych. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziałuroratach.
Od wtorku odprawiać będziemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskichnarodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Pan Organista i Panie z Caritas rozprowadzają przed wejściem do kościoła poświęcone opłatki. Także w ciągu tygodnia opłatki będzie można zabrać po wieczornej eucharystii. Złożone ofiary niech będą wyrazem naszej życzliwości za posługę p. Organisty i pracowników kościelnych.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

4. Od jutra do czwartku w kaplicy Przemienienia Pańskiego będzie wystawiony kosz na żywność dla najuboższych. Niech każda rodzina z parafii włączy się w pomoc dla najuboższych.

5. Jutro po porannej Mszy świętej rozpocznie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.
 W piątek o godz. 1900 w dolnym kościele Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.

7. Młodzież i duszpasterze okręgu mieleckiego organizują adwentowe czuwanie dla ludzi młodych. Odbędzie się ono w najbliższy piątek w parafii MBNP w Mielcu o godz. 1930. W programie: procesja z lampionami, Msza św. i uwielbienie przy wspólnym śpiewie. U młodzieży przed kościołem można nabyć piękne własnoręcznie wykonane świąteczne stroiki a także inne bożonarodzeniowe rozmaitości. Zachęcamy do zakupu i wsparcia w ten sposób wyjazdu młodzieży na ferie w góry.

8. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na nasze konto bankowe. W przyszłą niedzielę prosimy naszych parafian o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

9. W zakrystii, lub w kancelarii parafialnej można jeszcze nabyć Kalendarz Rolników.

10. W sobotę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w parafii św. Mateusza odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii świętej. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »