Niedziela:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2015.03.22 - V Niedziela Wielkiego Postu

1.
W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Przygotowanie liturgii powierzamy Liturgicznej Służbie Ołtarza.

W środę

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. z kazaniami o godz. 700 i 1800 W czasie wieczornej Eucharystii będzie można dokonać aktu adopcji dziecka poczętego.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.

W sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

2. Dziś zapraszamy naszych parafian na wyjątkowy Koncert Muzyki Paschalnej. Usłyszymy trzy chóry: Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, żeński Chór Akademicki UJ i Chór Camerata Jagiellonica. Chóry poprowadzą wybitni dyrygenci: Oleg Sznicar i Janusz Wierzgacz. Koncert będzie o godz. 1730 /Po Mszy św. bez kazania/.

3. W czwartek dzień parafialnej spowiedzi przed świętami. Spowiadać będziemy od godz. 800- 1000; 1030 - 1200; 1400 - 1530; 1600 - 1730. Bardzo prosimy wykorzystać obecność kapłanów i skorzystać w czwartek ze spowiedzi świętej.
Również w czwartek od godz. 800 odwiedzimy chorych i staruszków z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej.

4. W najbliższy piątek przeżyjemy Drogę Krzyżową z relikwiami Krzyża Świętego ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ona w Bazylice o godz. 1830. O godz. 2000 w naszym kościele będzie Eucharystia i ucałowanie relikwii Krzyża. Zapraszamy wszystkich parafian, także dzieci i młodzież do udziału w tej niezwykłej Drodze Krzyżowej i w Eucharystii. W najbliższy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej ani rano, ani dla dzieci i młodzieży. W kościele Droga Krzyżowa tylko o godz. 1730.

5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. Uroczysta procesja z poświęceniem palm o godz. 1200. Zachęcamy do zrobienia dużych palm. Wykonawcy najpiękniejszych zostaną nagrodzeni.

6. W Niedzielę Palmową, w Wielkanoc i w Niedzielę Miłosierdzia nie będzie Mszy świętej dla dzieci.

7. Zapraszamy do włączenia się w Wielkanocne Dzieło Caritas”. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki i paschaliki. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na pomoc dla chorych dzieci i osób starszych. Bóg zapłać. W tym tygodniu w kaplicy Przemienienia Pańskiego będzie można składać produkty żywnościowe na pomoc dla ubogich. Prosimy każdą rodzinę o włączenie się w pomoc najbiedniejszym.

8. Kolejny XXX Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym odbędzie się w Niedzielę Palmową w Tarnowie. Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na to spotkanie. Zapisywać się można do piątku w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza. Wyjazd w niedzielę planowany jest o godz. 830 a powrót o 1600. Koszt to 10 zł. Zachęcamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

9. Pragniemy aby Liturgia Wielkiej Soboty wypadła okazale i pięknie, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, posiadających dobry głos do włączenia się do chóru tworzonego na potrzeby liturgii Wigilii Paschalnej. Próba w czwartek o godz. 1900 w sali KOK-u.

10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako nasza jałmużna postna.

11. W niedzielę 19 kwietnia odbędzie się X pielgrzymka Strażaków Powiatu Mieleckiego na Jasna Górę. Uroczysta Msza Święta celebrowana będzie w Bazylice o godz. 1100. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

12. Kino Galaktyka zaprasza na film: „Bóg nie umarł”. Będzie on wyświetlany od 27 marca do 1 kwietnia o godz. 1800.

13. Informacje o bezpłatnych kursach komputerowych w gablocie.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii świętej.

15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Zakulecki z ul. Kilińskiego i Antoni Czerwiński z Al. Ducha Świętego. Polećmy Ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu…

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »