Msze Święte (wakacje)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2015.08.02 - XVIII Niedziela Zwykła

1.
Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkaniabliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

2. Sierpień to miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą, do skorzystania z tej formy rekolekcji w drodze. Do uczestnictwa w pielgrzymce w grupie 18 św. Wojciecha można zapisywać się w kancelarii parafialnej. Spotkanie uczestników pielgrzymki odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia po Eucharystii o godz. 1700 /Spotkanie w dolnym kościele/

3. W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek

Całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu
O godz. 1830 Nowenna do Ducha św. i Msza św. w intencjach nowennowych; Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

We wtorek

Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. W tym dniu modlitwą obejmijmy naszego księdza proboszcza.

W środę

Wspomnienie NMP Śnieżnej; o godz. 1830 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

W czwartek

Święto Przemienia Pańskiego; po wieczornej Eucharystii odmówimy Nowennę do Przemienienia Pańskiego.

W sobotę

Wspomnienie Św. Dominika, prezbitera
Spotkanie grupy św. Ojca Pio. O godz. 1830 różaniec, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1700Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 1300 /Złotniki od godz. 800/

5. Adoracje Najświętszego Sakramentu:

- w czwartek - po wieczornej Eucharystii do godz. 2130
      - w piątek - w czasie spowiedzi a także po wieczornej Eucharystii do godz. 2130
      - w sobotę - od godz.1800

6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na przeprowadzane prace na placu kościelnym. Prosimy o dalsze ofiary na spłatę kredytu zaciągniętego na płyty granitowe.

7.
Prezydent Miasta i Samorządowe Centrum Kultury zapraszają dziś od godz. 1530 na VI edycję pikniku rodzinnego „Grunt to rodzinka”. Szczegóły na plakatach.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, życzymy dobrego wypoczynku.

9. Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych ogłasza nabór do bezpłatnych szkół: Liceum i Szkoły Policealnej dla dorosłych. Informacje w sekretariacie szkoły.

10. Zgubiono portfel z dużą sumą pieniędzy.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Wojciech Bugno z Alei Ducha Świętego. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »