Niedziela:

W sprawach nagłych
czynna o każdej porze

2016.05.01 - VI Niedziela Wielkanocna

1. Wczoraj rozpoczęliśmy celebrowanie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 1830 /także w niedziele/, po nim Msza Święta. W Bursie Msza Święta i nabożeństwo majowe o godz. 1800 /w niedziele nabożeństwo majowe o godz. 1800/.

2. Od jutra do końca sierpnia wieczorna Eucharystia w dni powszednie będzie celebrowana o godz. 1900. Kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 1700 - 1900.

3.W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu;
Nowenna do Ducha Świętego, Nabożeństwo majowe i Eucharystia o godzinie 1830. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi

we wtorek

Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu o godz. 600; 730; 900; 1030; 1200, 17001900. Nabożeństwo majowe o godz. 1830;
W Bursie Eucharystia o godz. 800 i 1000 zaś o 1800 nabożeństwo majowe.

w środę

Wspomnienie Św. Floriana, męcz., patrona strażaków. Msza Święta z udziałem Pracowników Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej i ich rodzin o godz. 1330;
W środę o godz. 1800 młodzież klas trzecich Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Stanisław Salaterski. Pół godziny wcześniej w ramach nabożeństwa majowego zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodzin we wtorek  od godz. 1800 a następnie udział w nabożeństwie majowym i Eucharystia.

w piątek

Święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Prowadzenie nowenny powierzamy grupie Odnowy w Duchu Świętym.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W czasie Mszy Świętej o godz. 1030 dzieci z klas II przyjmą Pierwszą Komunię Świętą. Próba w kościele przed tą uroczystością w czwartek o 1630 oraz w piątek o 1600.  Spowiedź dla dzieci w sobotę od godz. 900. W przyszłą niedzielę oraz w Odpust 15 maja nie będzie mszy św. dla dzieci w kościele dolnym.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1700. Na czwartek zapraszamy dzieci i młodzież. Do chorych z posługą pojedziemy w czwartek od godz. 1400.
Adoracja Najśw. Sakr.: czwartek i piątek - po wieczornej Eucharystii do godz. 2130, w sobotę po porannej Mszy Świętej do godz. 900 i od godz. 1800

6.
W czwartek zapraszamy na nabożeństwo majowe o 1830 i Eucharystię uczniów klas pierwszych Gimnazjum i ich rodziców w ramach przygotowania do Sakr. Bierzmowania. Prosimy aby wcześniej młodzież skorzystała z Sakramentu Pokuty.

7. W piątek o 1930 w kościele dolnym Msza św. i czuwanie dla młodzieży.

8. Trwają prace na placu kościelnym. W tym tygodniu zamontowane zostały nowe drzwi do kościoła od ul. Pisarka. Bardzo dziękujemy za pomoc parafian. Chcemy zdążyć z pracami na odpust, dlatego w tym tygodniu w środę, czwartek i w piątek codziennie będzie potrzeba wielu rąk do pracy przy plantowaniu ziemi, kolejnych nasadzeniach, rozkładaniu włókniny. Panów prosimy z łopatami i grabkami.

9. Dziękujemy za ofiary przekazywane na tacę, w kancelarii parafialnej i na nasze parafialne konto bankowe. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na prace na placu kościelnym.

10. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w środę po wieczornej Eucharystii.

11. Od maja wznawiamy dyżury prawnika w naszej parafii. Dyżury będą w każdy II i IV piątek miesiąca od godz. 1600-1700 w kancelarii parafialnej.

12. W związku z Dniem Flagi RP przypadającym jutro, zachęcamy do wzięcia udziału w AKCJI „Niech Polska flaga zawiśnie w naszych oknach”. Jest to inicjatywa krzewienia i promowania postaw patriotycznych Polaków, a więc miłości i troski o naszą Ojczyznę i Naród. Flagi można zakupić u młodzieży przed kościołem.

13. Młodzież naszej parafii intensywnie przygotowuje się do przyjęcia młodych z zagranicy i do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Z tej okazji młodzi podejmują różne inicjatywy, aby zgromadzić fundusze na ten cel. Dziś można jeszcze nabyć pamiątkowe buteleczki z wodą święconą, flagi do wywieszenia. Młodzi także dziś częstują naszych parafian przez siebie upieczonym ciastem, które można zabrać do domu. Dochód z niedzielnej młodzieżowej akcji przeznaczony zostanie na przyjęcie młodzieży z zagranicy i wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Przy specjalnym stoliku obok głównego wejścia można uzyskać więcej informacji na temat Światowych Dni Młodzieży, zgłosić chęć przyjęcia młodych na nocleg, zapisać się na wolontariat czy tez na wyjazd do Krakowa.

14. W tym tygodniu w czwartek nasz Ksiądz Proboszcz obchodzi dzień imienin. W związku z udziałem Księdza Proboszcza w pielgrzymce, życzenia będzie można Mu przekazać w sobotę po wieczornej Eucharystii.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »