Niedziela:

Dzisiaj jest: 16 - Wrz - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2014.09.14 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

1. Dzisiaj Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie IV Tydzień Wychowania pod hasłem Prawda fundamentem wychowania. W naszej wspólnocie parafialnej witamy naszego rodaka O. Marcina Świądra wraz z katechistami. Dziękujemy im za posługę słowa.

2.
W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

W poniedziałekWspomnienie N.M.P. Bolesnej

O godz. 1800 Msza Święta nowennowa i nowenna do Ducha Świętego. Prowadzenie liturgii powierzamy Akcji Katolickiej

We wtorekWspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

W środę

O godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek

Święto Świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Na wieczorną Eucharystię o godz. 1800 zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzież z klas II Gimnazjum prosimy o zabranie indeksów do podpisu i skorzystanie wcześniej z sakramentu pokuty, będzie to pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rodziców prosimy o zachęcenie młodych do udziału w tym święcie patronalnym młodzieży.

W sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700

W przyszłą niedzielę

Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Odpust w parafii Świętego Mateusza, suma o godz. 1100

3. Nasza Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przed peregrynacją znaków Bożego Miłosierdzia odbędzie się w najbliższą sobotę 20 września. Wyjazd autokarów o godz. 700 z parkingu obok kościoła, a powrót w godzinach popołudniowych. Msza Św. przy relikwiach Św. Faustyny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 1000. Bilety można już odbierać w zakrystii po Mszach Św. i w kancelarii parafialnej w ciągu tygodnia do czwartku włącznie. Koszt pielgrzymki to - 30 zł. autokar + 5 zł. ofiara na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy bardzo serdecznie parafian do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy o Boże Miłosierdzie, którego przecież tak bardzo potrzebujemy.

4. W przyszłą niedzielę 21 września w naszej parafii rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywać się w dolnym kościele o godz. 1500. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

5. Dziękujemy za ofiary, które przekazujecie na tacę, w kancelarii parafialnej i na parafialne konto bankowe. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym dołączony jest audiobook z drugą częścią „Dzienniczka” siostry Faustyny - do słuchania w samochodzie i w domu, ponadto przeczytamy ciekawy artykuł o wielkim historycznym kłamstwie na temat wypraw krzyżowych, które tak naprawdę były odpowiedzią na islamską inwazję na chrześcijan.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »