Niedziela:

Dzisiaj jest: 21 - Lis - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2014.11.16 - XXXIII Niedziela Zwykła

1. Jesteśmy po wielkich przeżyciach związanych z peregrynacją Obrazu, „Jezu Ufam Tobie, relikwii Apostołów Bożego Miłosierdzia: Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II. Bogu niech będą dzięki za ten czas nawiedzenia.

2. W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek

O godz. 1800 Msza św. nowennowa i Nowenna do Ducha Świętego. Prowadzenie liturgii powierzamy grupie Św. Ojca Pio.

We wtorek

Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc.

W środę

Wspomnienie Bł. Salomei, dziewicy,
O godz. 1730 Różaniec z wypominkami, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

W piątek

Wspomnienie Ofiarowania NMP

W sobotę

Wspomnienie Św. Cecylii, dziew i męcz., patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Panom Organistom, wszystkim troszczącym się o śpiew w liturgii, członkom grup śpiewaczych z naszej parafii życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa za przyczyną św. Cecylii. W czasie wieczornej eucharystii będziemy modlić się z udziałem zespołów wokalnych i muzycznych. Serdecznie zapraszamy te zespoły do udziału w liturgii.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień Liturgicznej Służby Ołtarza oraz święto Akcji Katolickiej. Wszystkim ministrantom, lektorom dziękujemy za wierną służbę przy ołtarzu.

4. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd do Pragi na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które odbędzie się w dniach 29 XII - 2 I. Zapisy trwają do 20 listopada. Więcej informacji u ks. Tomasza.

5. We wtorek 18 listopada przypada 100 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. Z naszej parafii organizowany jest w tym dniu wyjazd do Zabawy. Przejdziemy tam męczeńskim szlakiem naszej błogosławionej Rodaczki, odprawiając Drogę Krzyżową, a po jej zakończeniu uczestniczyć będziemy we Mszy św. Wyjazd z parkingu koło KOK-u o godz. 1330.

6. U młodzieży przed kościołem można nabyć kalendarze parafialne na nowy rok i zdjęcia - pamiątki peregrynacji.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamyuczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Malak z ul. Pisarka i Mirosław Krasinkiewicz. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu…

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »