Msze Święte

Niedziela:
6:00, 7:30, 9:0010:30,
11:30 (dla dzieci w kościele dolnym),
12:0014:00 (chrzcielna), 17:00, 19:00

w bursie: 8:00, 10:00

Dzień powszedni:
6:00, 6:30, 7:00, 18:00

w bursie: 7:00

Kancelaria parafialna

Pon, Wt, Czw, Pt:
8:00 - 9:0016:00 - 18:00

Środa: Kancelaria nieczynna

Sob: 8:00 - 9:00

W sprawach nagłych
czynna o każdej porze

Użytkowników on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9
mod_vvisit_counterWczoraj73
mod_vvisit_counterW tym tygodniu103
mod_vvisit_counterW tym miesiącu264
mod_vvisit_counterWszystkich31239
Dzisiaj jest: 20 - Gru - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _2014.12.14 - III Niedziela Adwentu

 

1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu zwaną "Gaudete", co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”. Jesteśmy zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również zewnętrznie w pragnieniu obdarowywania innych. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziałuroratach.
Od wtorku odprawiać będziemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.


2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskichnarodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Pan Organista i Panie z Caritas rozprowadzają przed wejściem do kościoła poświęcone opłatki. Także w ciągu tygodnia opłatki będzie można zabrać po wieczornej eucharystii. Złożone ofiary niech będą wyrazem naszej życzliwości za posługę p. Organisty i pracowników kościelnych.


3. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.


4. Od jutra do czwartku w kaplicy Przemienienia Pańskiego będzie wystawiony kosz na żywność dla najuboższych. Niech każda rodzina z parafii włączy się w pomoc dla najuboższych.


5. Jutro po porannej Mszy świętej rozpocznie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.


6.
 W piątek o godz. 1900 w dolnym kościele Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.


7. Młodzież i duszpasterze okręgu mieleckiego organizują adwentowe czuwanie dla ludzi młodych. Odbędzie się ono w najbliższy piątek w parafii MBNP w Mielcu o godz. 1930. W programie: procesja z lampionami, Msza św. i uwielbienie przy wspólnym śpiewie. U młodzieży przed kościołem można nabyć piękne własnoręcznie wykonane świąteczne stroiki a także inne bożonarodzeniowe rozmaitości. Zachęcamy do zakupu i wsparcia w ten sposób wyjazdu młodzieży na ferie w góry.


8. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na nasze konto bankowe. W przyszłą niedzielę prosimy naszych parafian o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.


9. W zakrystii, lub w kancelarii parafialnej można jeszcze nabyć Kalendarz Rolników.


10. W sobotę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w parafii św. Mateusza odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.


11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii świętej. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 56