Niedziela:
6:00, 7:30, 9:0010:30,
11.30 (dla dzieci w kościele dolnym)
12:0014:00 (chrzcielna)

w bursie: 8:00, 10:00

Dzień powszedni:
6:00, 6:30, 7:00,
18:00 (19:00 V-VIII)

w bursie: 7:00

Pon, Wt, Czw, Pt:
8:00 - 9:00; 17.00 - 19.00

Środa: Kancelaria nieczynna

Sob: 8:00 - 9:00

W sprawach nagłych
czynna o każdej porze

2016.05.29 - IX Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 1200. Nabożeństwo majowe o godz. 1830. Jutro o godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo majowe, Msza Święta i procesja eucharystyczna. We wtorek o godz. 1730 ostatnie nabożeństwo majowe, Msza Święta i procesja eucharystyczna. We środę Nowenna do MBNP o godz. 1730, potem Eucharystia, pierwsze nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. Prosimy rodziców o przychodzenie z dziećmi na nabożeństwa oktawy. Dziękujemy tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w nasze parafialne świętowanie uroczystości Bożego Ciała. „Bóg zapłać” służbie liturgicznej, scholii męskiej, strażakom ze Złotnik, panom niosącym baldachim, chorągwie, tym którzy przygotowali, ołtarze i dekoracje przy ulicach, Policji, służbom komunalnym i wszystkim którzy pomogli przeprowadzić procesję. Dziękujemy naszym parafianom za udział w procesji. Msza Święta w int. tych, którzy przygotowywali IV ołtarz tj. Róży p, Czerw i p. Gibała, Pań Tomczyk, Mądry i Państwa Wolskich będzie odprawiona w czwartek o godz. 1700.

2. W czwartek

I czwartek miesiąca. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia z procesją, nabożeństwem czerwcowym i poświęceniem wianków, oraz błogosławieństwem dzieci będzie o godz.1700. Nie będzie już Mszy Świętej o godz. 1900.

W piątek

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, I piątek miesiąca. Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów pracujących w naszej parafii będzie od godz. 1700 - 1900. Serdecznie prosimy naszych parafian o udział w modlitwie za nas kapłanów. Po wieczornej Mszy Świętej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W sobotę

Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, I sobota miesiąca.

3. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem we czwartek od godz. 1600 i w piątek od godz. 1700

4. Zapraszamy na adoracje Najśw. Sakr.: w poniedziałek całodzienna adoracja; w czwartek po wieczornej Eucharystii do godz. 2000; W piątek w czasie spowiedzi i po wieczornej Eucharystii do godz. 2100; W sobotę po porannej Eucharystii do godz. 900 i od godz. 1800

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które będzie odprawiane w dni powszednie po wieczornej eucharystii, w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1700.

6. W tym tygodniu odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dla uczniów klas II gimnazjum. Zapraszamy na nie jutro o godz. 1730. Kandydaci uczestniczą w nabożeństwie majowym, w Nowennie, Mszy Świętej i procesji a następnie w spotkaniu z księdzem opiekunem.

7. Młodzież, która chce uczestniczyć w spotkaniu z Ojcem Świętym podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, może się zapisywać do 15 czerwca w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza. Istnieje możliwość wyjazdu na 7 dni (od poniedziałku do niedzieli) lub 2 dni (sobota niedziela). Tydzień główny w Krakowie poprzedzi tydzień w diecezjach. I tak od 20 do 26 lipca będziemy gościć u nas w Mielcu i w okolicznych parafiach 400 młodych ludzi z Francji, których organizuje ks. Sławek Głodzik - nasz rodak. Prosimy rodziny, aby zgłosiły chęć przyjęcia tych młodych ludzi na nocleg. Chodzi tylko o nocleg a ich pobyt tutaj w ciągu dnia organizuje parafia.

8. Od przyszłej niedzieli do wtorku przeżyjemy niecodzienne Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne. W naszej parafii będziemy gościć p. Benona Wylęgałę – założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego, który poprowadzi spotkania ewangelizacyjne i złoży swoje świadectwo wiary.

- w niedzielę o godz. 1800 obejrzymy poruszający film pt. "Ja jestem". Po nim adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakr.

- w poniedziałek o godz. 1930 film pt. "13 Dzień - przesłanie Nadziei". Po projekcji Akt oddania się Matce Bożej

- we wtorek o godz. 1930 film pt. "Apostoł" /jest to film zakazany w całej Zachodniej Europie/

Spotkania i projekcje odbywać się będą w dolnym kościele. Do udziału w tych rekolekcjach zapraszamy także grupy duszpasterskie naszej parafii w ramach tygodniowych spotkań.  Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.

9. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

10.
We wtorek o godz. 1900 w kościele MBNP odbędzie się koncert pieśni Maryjnych.

11. Informacja o Diecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych Ruchowo i ich przyjaciół w gablocie.

12. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, poszukuje kandydatów na niezawodowe i zawodowe rodziny zastępcze. Szczegóły na plakatach i w siedzibie Centrum przy ul. Żeromskiego 34.

13. Z przykrością informujemy o kolejnych dewastacjach na terenie kościelnym. Tym razem w nocy z czwartku na piątek zdewastowano samochody na parkingu obok plebanii. Poszukujemy sprawcy ubranego w jasne spodnie, jasną obcisłą czapkę z plecakiem i reklamówką w ręce.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Zygmunt Ryba z ul. Orkana i Cecylia Mokry z ul. Pisarka. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu…

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »