Niedziela:

Dzisiaj jest: 02 - Wrz - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2014.08.31 - XXII Niedziela Zwykła

1. W naszej wspólnocie Witamy naszego rodaka ks. Krzysztofa Szeblę profesora Seminarium Duchownego we Lwowie wraz z klerykami. Dziękujemy za posługę słowa. W tym trudnym czasie dla Ukrainy, naszych parafian prosimy o wsparcie ofiarami Lwowskiego Seminarium. Ofiary te prosimy składać do puszek na zewnątrz kościoła.

2.
Od jutra wracamy do powakacyjnego porządku Mszy Świętych. W dni powszednie Msze Święte będą rano o godz. 600; 630; 700; wieczorem o godz. 1800; w Bursie o godz. 700. Od przyszłej niedzieli będą celebrowane Msze Św. dla dzieci o godz. 1130 w kościele dolnym.

3.
W ostatnim czasie w naszej parafii nastąpiły zmiany personalne. Ks. Sławomir Czuba i Tomasz Bazuła odeszli do pracy w Norwegii, ks. Piotr Abram do Zakliczyna. W parafii pracę podjęli ks. Andrzej Romanowski, ks. Tomasz Krawiec, i ks. Karol Kuźma.
Księżom Piotrowi, Sławomirowi i Tomaszowi dziękujemy za piękną pracę w parafii, a nowym duszpasterzom życzymy światła Ducha Świętego w podejmowaniu posługi wśród nas.

4.
Na poniedziałkową Eucharystię i Nowennę do Ducha Świętego rozpoczynającą nowy rok pracy pastoralnej, zapraszamy członków Róż Różańcowych i wszystkich grup Apostolskich, modlitewnych i Stowarzyszeń.

5.
W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek

O godz. 1800 Msza Święta nowennowa i nowenna do Ducha Świętego, będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla nas wszystkich w nowym roku pracy duszpasterskiej.

W środę

O godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.
Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii: dzieci uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców według następującego porządku:

godz. 800 kościół górny - dzieci ze Szkół Podstawowych
godz. 800 kościół dolny - młodzież ze Szkół Ponadgimnazjalnych
godz. 800 Bursa - młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych
godz. 900 kościół górny - młodzież z Gimnazjum

7.
Spotkanie członków Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Eucharystii.

8.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1600Odwiedziny chorych i starszych w czwartek od godz. 1500./Złotniki także od godz. 1500/

9.
W piątek członkowie Legionu Maryi zapraszają parafian do włączenia się w „Jerycho Różańcowe”. Rozpocznie się ono Eucharystią o godz. 1800 i potrwa do godz. 2100. Członkom Legionu Maryi powierzamy przygotowanie liturgii Mszy Świętej.

10.
Od piątku do niedzieli  będzie trwało Triduum modlitw w intencji matek przed Uroczystością Narodzenia NMP. Na wieczorne Msze Święte w piątek i w sobotę zapraszamy wszystkie matki, także te w stanie błogosławionym.

11.
Zapisy na katechezę najmłodszych w zakrystii u s. Luizy lub w domu sióstr.

12.
Adoracje Najświętszego Sakramentu:

w czwartek - po wieczornej Eucharystii do godz. 2100
w piątek - w czasie spowiedzi a także po wieczornej Eucharystii do godz. 2100
w sobotę - po porannej Eucharystii do godz. 900, po południu od godz.1700

13.
W przyszłą niedzielę o godz. 1500 w dolnym kościele odbędzie się spektakl krakowskiego teatru ITAN, inspirowany misterium Karola Wojtyły pt.: Promieniowanie Ojcostwa. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie wszystkich.

14.
Planowana Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik przed peregrynacją znaków Bożego Miłosierdzia odbędzie się w sobotę 20 września. Na razie zamówiliśmy 6 autokarów. Za tydzień będzie można zapisywać się na autokary i zabierać bilety.

15.
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych parafian uruchamiamy przy parafii bezpłatny punkt porad prawnych. Radca prawny będzie dyżurował w kancelarii parafialnej w każdy pierwszy i czwarty wtorek miesiąca w godz. 1800 - 1900.

16.
Od soboty do poniedziałku w Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Chorzelowie będą trwały uroczystości odpustowe. Plan odpustu na plakatach. Tradycyjnie już z naszej parafii do Chorzelowa wyruszymy w pieszej pielgrzymce. Odbędzie się ona w sobotę. Wyjście o godz. 1530 z naszego kościoła.

17.
Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca w pierwszych klasach 2,5 letniego Zaocznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Zapisy do 12 września.

18.
Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

19.
W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Kazimierz Klaus z ul. Kilińskiego, Anna Miodunka z ul. Bajana i Grażyna Kaczmarek z USA. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »