Niedziela:

Dzisiaj jest: 27 - Lut - 2015
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2015.02.22 - I Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa - w piątki; o godz. 900 rano; dla dzieci o godz. 1630; dla dorosłych o godz.1730;
                                 dla młodzieży o godz. 19
30 /w kościele górnym/
Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 1500.
                          Dla tych, którzy nie będą mogli być po południu, Gorzkie Żale będą odśpiewane po Mszy św. o godzinie 9
00.

2. W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Wszystkich czcicieli Ducha Świętego zapraszamy do wspólnej modlitwy o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla naszych parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich.

W środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.

3.
We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej.

4.
W tym tygodniu zapraszamy na swoje nabożeństwo przygotowujące do sakramentu bierzmowania kandydatów z naszej parafii: z klas III gimnazjalnych we czwartek na godz. 1800. W ramach tego nabożeństwa kandydaci uczestniczą we Mszy św. a po niej w spotkaniu z księdzem przygotowującym ich do sakramentu bierzmowania. Prosimy aby kandydaci przynieśli ze sobą indeksy, a wcześniej skorzystali z sakramentu pokuty

5.
W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędą się dwa spektakle słowno-muzyczne pt. „Karolina – niewinna ofiara pierwszej wojny światowej”. To piękna, poruszająca historia bł. Karoliny przedstawiona przez młodych ludzi: Orkiestrę Kameralną Państwowej Szkoły Muzycznej, młodzież z diecezjalnych warsztatów muzycznych i zaproszonych gości. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na spektakle do kościoła dolnego na godz. 1500 i 1700. Ze względów organizacyjnych przygotowaliśmy bezpłatne bilety, które dziś przed kościołem rozdaje młodzież. Prosimy, aby zabrały je tylko te osoby, które na pewno wezmą udział w spektaklu. Bilety będą dostępne również w kancelarii parafialnej i zakrystii w tym tygodniu. /jeśli wystarczy/

6.
Rodziny z naszej parafii zapraszają małżonków, którzy chcą zadbać o miłość i odkryć coś nowego w małżeństwie. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 1800 w sali KOK-u.

7.
Wielkopostny Diecezjalny Dzień Skupienia członków Grup Modlitewnych Świętego Ojca Pio i jego czcicieli odbędzie się w sobotę 7 marca w Bazylice Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Na to spotkanie wyjedziemy zorganizowana grupą. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8.
Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach ogłasza zapisy do klasy I; także Społeczne Przedszkole „Promyczek” przyjmuje zapisy do każdej grupy wiekowej przedszkola.

9.
W sobotę 28 marca 2015 roku w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „ARKA” w Gródku nad Dunajcem organizowany jest dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 845 i potrwa do godzin popołudniowych. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie bezpośrednio w „ARCE”: (18) 440 13 00.

10
. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że na zeznaniu podatkowym PIT należy wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas oraz kwotę przekazywanego 1% podatku; Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Ulotki informacyjne znajdują się na stoliku pod chórem.

11.
W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes.

12.
Ruch Patriotyczny zaprasza 28 lutego na godz. 1600 do „Kany” na spotkanie z Piotrem Szubarczykiem pt.: „Żołnierzom wyklętym cześć”.

13.
Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii świętej.

14.
W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Dorota Skotnicka z ul. Mickiewicza. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu…

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »