"Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas"

II Niedziela Adwentu - Pustynia

aktualn ii.n.adw

W liturgii II niedzieli Adwentu Kościół ukazuje postać św. Jana Chrzciciela, który usłyszał głos wezwania Bożego, gdy był na pustyni. Posłuszny temu słowu, przygotowywał drogę Chrystusowi. Gromadziły się wokół niego tłumy ludzi, a on rzeczywiście jako ostatni prorok Starego Testamentu przygotowywał drogę Panu, prostował ścieżki dla Niego, aby wszyscy ludzie mogli ujrzeć zbawienie...

Druga niedziela adwentu w Polsce i wśród Polonii na całym świecie to XIX Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. To między innymi dzięki naszym współrodakom, których los rzucił kiedyś na odległe wschodnie terytoria Kościół katolicki przetrwał. Dziś odradza się. Proces ten jednak, o czym świadczą dochodzące stamtąd głosy, wymaga wiele wysiłku i czasu, a ze strony współbraci w wierze – konkretnej duchowej i materialnej pomocy.

aktualn 2018 II.niedz.adwentu