Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.12.03 - I Niedziela Adwentu

1. Papież Franciszek mianował biskupem diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, kapłana z prezbiterium Kościoła tarnowskiego - ks. Mirosława Gucwę. Otoczmy dziś biskupa nominata modlitwą, prosząc o światło Ducha Świętego w wypełnianiu pasterskiej posługi w diecezji Bouar, Módlmy się także się także za diecezjan biskupa nominata Mirosława oraz o pokój w tym kraju.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i wchodzimy w okres Adwentu. Wpatrujmy się w Maryję, która jest wzorem adwentowego oczekiwania. Podczas Mszy św. roratnich, będzie Ją symbolizowała zapalona świeca. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy także o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, które są do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych o godz. 6.00 /dla dorosłych/ i o godz. 18.00 /dla dzieci/. Rano po roratach będziemy śpiewać godzinki. Kolejna Msza św. będzie o godz. 7.00.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. roratnia dla dzieci. Prowadzenie liturgii powierzamy Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świetej.

w środę

O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. roratnia dla dzieci.

w piątek

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 15.30; 17.00; 19.00. Podczas Eucharystii o godz. 19.00 odbędzie się przyjęcie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej i odnowienie aktu oddania się Matce Bożej.
Od godz. 11.30 - 13.00 członkowie Legionu Maryi zapraszają do kościoła na Godzinę Łaski dla całego świata przed Najświętszym Sakramentem.
Msze św. w kaplicy przy Bursie będą o godz. 7.00 i 18.00.

w sobotę

Spotkanie Grupy Świętego Ojca Pio. O godz. 17.30 różaniec, Msza św. adoracja i modlitwy do Świętego Patrona.
Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. We wtorek po wieczornej eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej. Na to spotkanie zapraszamy tych, którzy chcieliby włączyć się prace tego stowarzyszenia.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00.

6. W najbliższy czwartek na katechezę przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum. Katecheza o godz. 17.30 w dolnym kościele, po której młodzież będzie uczestniczyła we Mszy św. roratniej. Obecność obowiązkowa. Na Mszę św. zapraszamy także rodziców.

7. Spotkanie dzieci klas III SP wraz z rodzicami w piątek o godz. 17.00. Dzieci otrzymają szkaplerze Matki Bożej. Obecność obowiązkowa.

8. Spotkanie modlitewne ze śpiewami Taizé w najbliższy piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy młodzież oraz osoby wybierające się do Bazylei na Spotkanie Młodych.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Księdza ze Zgromadzenia Pocieszycieli z Getsemani. To zgromadzenie opiekuje się sanktuarium męczeństwa Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele dolnym odbędzie się spektakl teatralny o św. Bracie Albercie pt. "Brat Naszego Boga". Serdecznie zapraszamy.

11. Przed kościołem mnożna dziś nabyć wieńce adwentowe przygotowane przez Małżeństwa z Domowego Kościoła.

12. Dziękujemy bardzo za ofiary, składane przez was na prace przy elewacji. Dziś dziękujemy kilku ofiarodawcom za większe ofiary. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Dziś możemy złożyć ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

13. W ramach Chrześcijańskich Dni Formacyjnych zapraszamy w najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej do "Kany" przy parafii MBNP na wykład dr Tadeusza Matuszkiewicza pt. "Marksizm umarł na Wschodzie, ponieważ został zrealizowany na Zachodzie". Natomiast w najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej w sali duszpasterskiej parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu odbędzie się wykład dr Andrzeja Skowrona pt. "Masoneria w walce z Kościołem o "nowy świat"". Serdecznie zapraszamy.

14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę ekspiacyjną na Jasna Górę w dniu 9 grudnia /sobota/ zapisy w kancelarii.

15. Starostwo Powiatowe w Mielcu organizuje świąteczny jarmark. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę na Rynku w godz. 10.00 – 20.00.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich s. Barbarze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.

17. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.: Wojciech Wątorek z ul. Kocjana i Szumikowski Bolesław z Alei Ducha Świętego. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.