Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj299
mod_vvisit_counterWczoraj55
mod_vvisit_counterW tym tygodniu354
mod_vvisit_counterW tym miesiącu594
mod_vvisit_counterWszystkich38427
Dzisiaj jest: 30 - Lis - 2015
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _Ogłoszenia - Trójcy Świętej

Uroczystość Najświętszej Trójcy

2010-05-30


1.      Siostry Służebnice Ducha Świętego obchodzą dziś Jubileusz 25-lecia posługi w naszej parafii. Modlimy się o światło Ducha Świętego w realizacji charyzmatu ich zgromadzenia. Specjalna Jubileuszowa Eucharystia odbędzie się o godz. 1200.

 

2.      Jak już informowaliśmy w związku z powodzią cykl imprez pod hasłem: „Mielec Pawłowi Szkutnickiemu" zostaje przeniesiony na 10 czerwca. Wszystkie zakupione bilety cegiełki zachowują ważność. Dziś w zakrystii możemy nabyć bilety na koncert Skaldów. Turniej Piłkarski zostanie rozegrany w najbliższa sobotę o godz. 1400 na boisku obok KOK-u. W zawodach wystąpią Orły Górskiego, Strażacy, Samorządowcy i Księża. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym księżom.

 

3.      W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek

-  Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

-  O godz. 1830 nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo majowe i Msza św. nowennowa. Na to ostatnie majowe nabożeństwo zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych. /zachęcić dzieci/ Porozmawiamy o naszych przygotowaniach do Bożego Ciała. Mamusie prosimy o przyprowadzenie dzieciaków do Kościoła.

W środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 1830.

-  Odwiedziny chorych od godz. 800 i od 1500

W czwartek

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. rano o godz. 600 i 730. O godz. 900 uroczysta Suma z procesją do czterech ołtarzy. Bezpośrednio po procesji w kościele będzie odprawiona Msza Święta w kościele. Po południu Msze św. tak jak w niedzielę. Nabożeństwo czerwcowe z procesją będzie po Mszy św. o godzinie 1700. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie pójdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej ulicami Pisarka, Ducha Świętego i Kocjana. Będziemy dziękować Jezusowi za dar Eucharystii i prosić Go o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkających i pracujących na terenie naszej parafii. Włączmy się chętnie w przygotowanie ołtarzy. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło opromienić je Jego Błogosławieństwo. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w procesji. Rodziców prosimy, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy rodziców, panów porządkowych, siostry zakonne, katechetki o pomoc w przeprowadzeniu procesji.

§ O przygotowanie pierwszego ołtarza, przy końcu ul. Pisarka, prosimy - jak co roku - wiernych tej ulicy i  przyległych do niej bloków alei Ducha Świętego, a także wiernych ulic od Teligi do Kilińskiego oraz Złotnik, i Róże z tego rejonu. Opiekunem tego ołtarza będzie ks. Krzysztof Prokop.

§ O przygotowanie drugiego ołtarza, w połowie alei Ducha Świętego, prosimy wiernych z tej ulicy, oraz wiernych z ul. Bajana, z Niskiego Borku, i Róże z tego rejonu. Opiekunem tego ołtarza będzie ks. Tadeusz Wojciechowski.

§ O przygotowanie trzeciego ołtarza, przy ul. Kocjana, prosimy wiernych z tej ulicy, a także wiernych z ul. Tańskiego i Dąbrowskiego, oraz Róże z tego rejonu. Opiekunem tego ołtarza będzie ks. Janusz Ada

§ mczyk.

§ O przygotowanie czwartego ołtarza, na schodach kościoła, prosimy wiernych z ulic: Drzewieckiego, Sienkiewicza, Sękowskiego, Warszawskiej, 6 Sierpnia, Reja, Wybickiego, Wysockiego, oraz Róże z tego rejonu. Opiekunem tego ołtarza będzie ks. Piotr Mucha.

Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów, aby włączyli się w przygotowanie ołtarzy. Członków Rady Parafialnej z poszczególnych rejonów prosimy o  koordynowanie prac.

-  Od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy świętej wieczornej będzie procesja Eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe z procesją będzie po Mszy św. o godzinie 1700.

-  Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością Bożego Ciała. Spowiedź będzie w środę od godz. 1700.

W piątek

-  I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 1700.

-  Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 2100.

W sobotę

-  I sobota miesiąca

-  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1800.

 

4.      W miesiącu czerwcu z codzienną Eucharystią łączymy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane codziennie po Mszy świętej wieczornej; w niedziele po Mszy świętej o godz. 1700.

 

5.      Bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie się w przygotowanie i przeżywanie uroczystości odpustowej. Dziękujemy za udział w czuwaniu modlitewnym w sobotę, za udział w Mszach świętych i spotkaniach w kościele w niedzielę i w poniedziałek. Dziękujemy Radzie Parafialnej za pomoc w organizacji odpustu, parafianom za włączenie się w spotkania towarzyszące odpustowi. Szczere Bóg zapłać wypowiadamy w stronę dobrodziejów naszego odpustowego spotkania. Dziś specjalnie dziękujemy sklepowi FRAC.

 

6.      Dziękujemy za ofiary przekazywane w kopertach i na parafialne konto na nowy witraż. Waszej modlitwie i ofiarności polecamy prace nad nowymi witrażami.

 

7.      Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na rzecz powodzian złożone na tacę i do puszek. Jesteśmy świadkami wielu akcji pomocy. W ramach tej pomocy chcielibyśmy jako parafia przyjść ze szczególną pomocą konkretnej wspólnocie parafialnej. Zwracamy się o pomoc rzeczową dla rodzin dotkniętych powodzią z parafii Ziempniów. To bardzo mała parafia a straty są tam bardzo duże. Dary rzeczowe /środki czystości, konserwy, bieliznę, nową odzież/ będzie można składać w tym tygodniu w dolnym kościele w godz. od 1600 - 1900. Ofiary można także składać w skarbonie Świętego Antoniego.

 

8.      We wtorek godz. 1930 w Sali KOK-u spotkanie Akcji Katolickiej.

 

9.      Nasz parafia i Państwowa Szkoła Muzyczna w Mielcu zapraszają na Mszę św. w intencji powodzian w przyszłą niedzielę na godz. 1200. Po Mszy św. odbędzie się specjalny koncert na rzecz poszkodowanych w powodzi. Serdecznie zapraszamy.

 

10. Dziękujemy ponad czterdziestu mężczyznom z naszej parafii, którzy przez dwie noce bezinteresownie pracowali przy utrzymaniu wałów przeciwpowodziowych w gminie Borowa. Na ręce Ks. Proboszcza Wójt Gminy Borowa przekazał pisemne podziękowanie.

 

11. Zachęcamy  do czytania naszego pisma parafialnego "Spod znaku Ducha Świętego", które jeszcze  dzisiaj można nabyć po każdej Mszy świętej.

 

12. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji prac plastycznych w naszym kościele, wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie "Duchu Święty, przyjdź!" Autorami są uczniowie z mieleckich szkół.

 

13. Osoby wyjeżdżające na uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w poniedziałek lub we wtorek.

 

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii Świętej.

 

15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Sokół z ul. Drzewieckiego i Jan Gwoźdź z ul. Kilińskiego. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie...