Niedziela:

Dzisiaj jest: 26 - Paź - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2014.10.26 - XXX Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek

O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego, Różaniec, Msza Św. nowennowa.
Prowadzenie liturgii powierzamy rodzinom z Domowego Kościoła.

We wtorek

Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W środę

O godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec i Msza Św.

W piątek

Zakończenie nabożeństw różańcowych.

W sobotę

Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu uwielbimy Boga w Jego świętych - w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są Oni drogowskazami na drodze do wieczności. Pamiętajmy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Nie będzie w tym dniu osobnej Eucharystii dla dzieci w kościele dolnym. Po Mszy św. o godz. 1400 wyruszy procesja na Stary Cmentarz. Tam będą modlitwy za zmarłych i kazanie. Przed procesją w kościele poświęcimy znicze i kwiaty, które zaniesiemy na groby zmarłych. Na Cmentarzu Komunalnym modlitwy za zmarłych, kazanie i procesja, będą o godz. 1200 i 1430.

W niedzielę

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Przed każdą Mszą Św. będą modlitwy za zmarłych, połączone z wypominkami. O godz. 1800 w kościele odmówimy różaniec z wypominkami. W Bursie Msze Święte o godz. 800 i 1000. O godz. 1800 odmówimy różaniec z wypominkami.

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny, możemy zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, odmówić w kościele modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego i wyzbyć się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Także od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać odpust zupełny. Od Dnia Zadusznego przez cały listopad w dni powszednie o godzinie 1730, w niedziele o 1800 będziemy odmawiać różaniec z wypominkami. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godz. 730; 900; 1700; 1900 w Bursie - przed Eucharystią o godzinie 800 i 1000.
Pierwszego i drugiego listopada przy bramach Starego Cmentarza będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w tym tygodniu podczas różańca. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni.

3. Młodzież zaprasza na NOC ŚWIĘTYCH - czuwanie modlitewne, które stanowić będzie alternatywę dla coraz bardziej kultywowanego Halloween. Odbędzie się ono w najbliższy piątek w Chorzelowie o godz. 1900 w kościele parafialnym. Wyjazd chętnych o godz. 1830 - zbiórka koło kościoła. Pragniemy pokazać, że Wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych jest pełna nadziei i radości, a nie ciemności, która jest wypełniona strachem i duchami. Właśnie tę noc rozświetli Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas III zapraszamy do udziału w spotkaniu formacyjnym w poniedziałek. O godz. 1730 będzie różaniec i Msza święta. Na to spotkanie należy przynieść wypełnione otrzymane wcześniej deklaracje.

5. We wtorek na godz. 1715 zapraszamy Dzieci I Komunijne wraz ze swoimi rodzicami. Poświęcimy wtedy różańce. Po Mszy Św. będzie też krótkie spotkanie organizacyjne.

6. W związku z dużym szumem medialnym wokół ostatniego synodu biskupów w czwartek, powieczornej Mszy Świętej w kościele odbędzie się bardzo ciekawa prelekcja pt.”O rodzinie, czy o rozwodach – synod papieża Franciszka”, który wygłosi Tomasz Rowiński, redaktor pisma „Christianitas”.Serdecznie zapraszamy!

7. Ze stolika pod chórem prosimy zabrać foldery z programem Misji Świętych i Peregrynacji.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamyuczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Pracoń z Al. Ducha Świętego i Edward Bielaska z ul. Matejki. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »