Niedziela:

Dzisiaj jest: 29 - Mar - 2015
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2015.03.29 - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dziękujemy naszym parafianom za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Bóg zapłać Scholi Męskiej, Grupie Odnowy w Duchu Świętym i Młodzieży za piękne, aktorskie przedstawienie stacji Drogi Krzyżowej.

2. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

3. We czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.

W tym dniu w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej na pamiątką ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.
W naszym kościele Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godz. 23.00.

Wielki Piątek
od godz. 6.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa
o godz. 8.30 odśpiewamy Ciemną Jutrznię
o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tą koronką rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odmawiać ją będziemy po wieczornej eucharystii.
o godz. 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się Celebra Męki Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 24.00. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny Ofiary składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Tych, którzy nie będą mogli przybyć na godzinę 17.00, zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem, na godzinę 9.00. Także o godz. 22.30 odprawimy w kościele misterium Drogi Krzyżowej przedstawianą przez Scholę Męską, Odnowę w Duchu Świętym i młodzież. Serdecznie zapraszamy.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania mięsa, także w miejscach zbiorowego żywienia. Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia.

Na czas Świąt przyozdobmy krzyże i kapliczki domowe i przydrożne.

Wielka Sobota
od godz. 6.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Grobie
o godz. 8.30 odśpiewamy Ciemną Jutrznię
od godz. 9.00 do 14.00 będzie poświęcenie pokarmów /co pół godziny/. W Bursie poświęcenie pokarmów o godzinie 11.00 i 11.30. W Złotnikach o godzinie 10.00 w dwóch punktach: w Domu Ludowym i na stadionie.

Program adoracji na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Zelatorów Róż Różańcowych z poszczególnych rejonów parafii prosimy o poprowadzenie modlitw.

Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Po obrzędach Wigilii Paschalnej będzie procesja rezurekcyjna. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmia zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. W kościele przygotujemy dodatkowe miejsca siedzące. Grupy pastoralne prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystej liturgii. Zapraszamy Strażaków do straży przy Bożym Grobie. Prosimy przygotować procesję /baldachim, feretrony/. Na sobotnie nabożeństwo przynieśmy świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania uroczysta Eucharystia Wielkanocna o godz. 9.00. Po niej pójdziemy do domów na wielkanocne śniadanie.

4. W środę dzień spowiedzi parafialnej. Spowiedź będzie od 8.00 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu: od 14.00 do 16.00 i od 16.30 do 17.30. Nie odkładajmy spowiedzi na później.

5. Od Wielkiej Środy do Wielkanocy, kancelaria parafialna nie będzie czynna.

6. Do koszyków znajdujących się na stolikach po chórem, możemy złożyć ofiary na urządzenie Grobu Pańskiego.

7. Dziś, w Wielkanoc i w Niedzielę Miłosierdzia nie będzie Mszy Świętej dla dzieci.

8. Zapraszamy na koncert słowno-muzyczny z poezją ks. Jana Twardowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej. Szczegóły na afiszach.

9. Informacja o memoriale pływackim ku czci Jana Pawła II na afiszu.

10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Antonina Kaśków z ul. Orkana. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »