Niedziela:

Dzisiaj jest: 04 - Wrz - 2015
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2015.08.30 - XXII Niedziela Zwykła

1. Od jutra wracamy do powakacyjnego porządku Mszy świętych. W dni powszednie Msze święte będą rano o godz. 600; 630; 700; wieczorem o godz. 1800; w Bursie o godz. 700. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Msze św. dla dzieci w dolnym kościele.

2. W ostatnim czasie w naszej parafii nastąpiły zmiany personalne. W miejsce ks. Krzysztofa Prokopa, który kilka miesięcy temu podjął posługę proboszcza i ks. Karola Kuźmy, który rozpoczął przygotowanie do pracy misyjnej, posługę duszpasterską podjęli: ks. Rafał Igielski i ks. Eryk Bogacz.
Ks. Krzysztofowi i Ks. Karolowi dziękujemy za piękną pracę w parafii, a nowym naszym duszpasterzom życzymy światła Ducha Świętego w podejmowaniu posługi wśród nas.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

O godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny. Będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla nas wszystkich w nowym roku szkolnym. Prowadzenie liturgii powierzamy nauczycielom.

w środę

O godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

4. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców według następującego porządku:

• godz. 800 kościół górny - dzieci ze Szkół Podstawowych
  • godz. 800 kościół dolny - młodzież ze Szkół Ponadgimnazjalnych
  • godz. 800 Bursa - młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych
  • godz. 900 kościół górny - młodzież z Gimnazjum

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1600Odwiedziny chorych i starszych w czwartek od godz. 1500.

6. Adoracje Najświętszego Sakramentu:

- w czwartek - po wieczornej Eucharystii do godz. 2100
      - w piątek - w czasie spowiedzi a także po wieczornej Eucharystii do godz. 2100
      - w sobotę - po porannej Eucharystii do godz. 900, po południu od godz.1700

7.
W piątek członkowie Legionu Maryi zapraszają parafian do włączenia się w „Jerycho Różańcowe”. Rozpocznie się ono o północy potrwa do godz. 200. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę nocną modlitwę.

8.
Do młodzieży naszej Parafii kierujemy zaproszenie, by zaangażowała się w istniejące grupy apostolskie. Jest to szansa by "posmakować czegoś innego" przez wspólne spotkania formacyjne, wyjazdy, zabawy, przygody i oczywiście modlitwę. I tak: schola młodzieżowa zaprasza w czwartek na godz. 1930, a grupa młodzieżowa w piątek też na 1930. Spotkania odbywają się w salce na piętrze KOK-u.

9.
Wyjazdowe spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w przyszłą niedzielę 6 września. Wyjazd z parkingu kościoła o godz. 1630.

10.
Od soboty do przyszłego poniedziałku będzie trwało Triduum modlitw w intencji matek przed Uroczystością Narodzenia NMP. Na wieczorne Msze Święte w sobotę i w poniedziałek zapraszamy wszystkie matki, także te w stanie błogosławionym.

11.
Od przyszłej niedzieli w Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Chorzelowie będą trwały uroczystości odpustowe. Plan odpustu na plakatach. Tradycyjnie już z naszej parafii do Chorzelowa wyruszymy w pieszej pielgrzymce. Odbędzie się ona we wtorek 8 września. Wyjście o godz. 1530 z naszego kościoła.

12.
Informacje dostępne w gablocie:

- o naborze do szkół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
      - o naborze do Zespołu Szkół Ekonomicznych dla dorosłych
      - o szkoleniu: „chrońmy się przed cukrzycą”
      - o naborze na bezpłatne studia w Akademii Górniczo Hutniczej w Mielcu

13.
Z okazji 35 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, Delegatura Zarządu Regionu Rzeszowskiego w Mielcu serdecznie zaprasza na Mszę św. która odbędzie się w Kościele MBNP 6 września o godz. 900.

14.
Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

15.
W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Szkółka z Alei Ducha Świętego. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »