Niedziela:

Dzisiaj jest: 21 - Gru - 2014
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2014.12.21 - IV Niedziela Adwentu

1. Spowiedź w naszej parafii w poniedziałek od 1400 – 1730 /z przerwą od 1600 – 1630/ i we wtorek od godz. 800 - 1000; 1030 - 1200; 1400 - 1600; 1630 - 1730. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w godzinach przedpołudniowych. W dzień wigilijny nie będziemy spowiadać.
Chorych i staruszków z posługą sakramentalną odwiedzimy w poniedziałek od godz. 1330. Dziś i jutro w zakrystii prosimy zgłaszać osoby pragnące skorzystać z posługi kapłana.
Od jutra do końca tygodnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w roratach. W środę po roratach i przez cały dzień będzie można zabrać z kaplicy Miłosiernego Jezusa Światło Bożego Miłosierdzia, aby płonęło na wigilijnym stole. Nasz kościół będzie otwarty do godz. 1700.
Przy wyjściu z kościoła możemy jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki na wigilijny stół. Niech na każdym wigilijnym stole znajdzie się poświęcony opłatek i zapłonie światło. Młodzież przygotowała dla rodzin naszej parafii piękne świąteczne stroiki.

2. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, a wigilijnej kolacji niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. „Pasterka" o godz. 2400. Przyjdźmy wszyscy - całymi rodzinami. Radośnie we wspólnocie parafialnej uczcijmy przychodzącego Pana. O godz. 2330 rozpocznie się czuwanie kończące adwent przygotowane przez młodzież.
W kaplicy przy Bursie, „Pasterka” dla osób starszych i chorych będzie o godz. 2200.
Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego na Eucharystię o godz. 1200 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii do wspólnego kolędowania. Kolędowanie rozpoczniemy już od godz. 1130. Do włączenia się we wspólny śpiew zapraszamy zespoły muzyczne i wokalne.

4. Od Bożego Narodzenia aż do końca ferii zimowych, nie będzie Eucharystii dla dzieci w kościele dolnym. Prosimy, aby w tym czasie, rodzice z dziećmi uczestniczyli w Mszach Świętych razem ze wspólnotą parafialną.

5. Chór męski „Melodia” zaprasza do wspólnego kolędowania w Święto Świętego Szczepana do Bursy na godz. 1000.

6. W poniedziałek 29 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Jak zwykle kolędę rozpoczniemy od Złotnik. Prosimy o obecność domowników i o przyjęcie kapłana przychodzącego z Bożym błogosławieństwem.

7. W sobotę 27 grudnia i w poniedziałek 29 grudnia po południu nasze mieszkania odwiedzą Kolędnicy Misyjni. W każdym odwiedzonym domu kolędnicy zostawią pamiątkę. Zebrane przez nich ofiary przeznaczone są dla dzieci z republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Konga, Boliwii, Kazachstanu i Indii. Doceńmy wysiłek dzieci i otwórzmy szeroko nasze serca i mieszkania.

8. Zapraszamy do lektury świątecznych czasopism katolickich.

9. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można jeszcze nabyć Kalendarz Rolników.

10. We wtorek o godz. 1600 w sali przy parafii MBNP odbędzie się wykład pt. „Wymiana elit po 1944 r. i jej skutki”. Wykład poprowadzi znany historyk i publicysta Leszek Żebrowski.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej. Serdecznie witamy naszych parafian przybyłych na święta z zagranicy. Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Piotr Wasilonek z ul. Pisarka i Józef Konefał z ul. Nałkowskiej. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »