Niedziela:
6:00, 7:30, 9:0010:30,
11.30 (dla dzieci w kościele dolnym)
12:0014:00 (chrzcielna)

w bursie: 8:00, 10:00

Dzień powszedni:
6:00, 6:30, 7:00,
18:00 (19:00 V-VIII)

w bursie: 7:00

Pon, Wt, Czw, Pt:
8:00 - 9:00; 17.00 - 19.00

Środa: Kancelaria nieczynna

Sob: 8:00 - 9:00

W sprawach nagłych
czynna o każdej porze

2016.05.22 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 1830 /także w niedziele/, po nim Msza Święta. W Bursie Msza Święta i nabożeństwo majowe o godz. 1800 /w niedziele nabożeństwo majowe o godz. 1800/.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz. 1830 nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo majowe i Msza Święta nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Radzie Parafialnej.

we wtorek

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycieli Wiernych.

w środę

O godz. 1830 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe i Msza Święta.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze Święte rano o godz. 600 i 730. W Bursie Msza Święta będzie tylko o godz. 800O godz. 900 uroczysta Suma z procesją do czterech ołtarzy. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie pójdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej ulicami Pisarka, Ducha Świętego i Kocjana. Będziemy dziękować Jezusowi za dar Eucharystii i prosić Go o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkających i pracujących na terenie naszej parafii. Włączmy się chętnie w przygotowanie ołtarzy. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło opromienić je Jego Błogosławieństwo. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w procesji. Rodziców prosimy, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, strażaków, panów do niesienia sztandarów, baldachimu. Rodziców, siostry zakonne, katechetki prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji.
O przygotowanie pierwszego ołtarza, prosimy wiernych ulicy Pisarka i  przyległych do niej bloków alei Ducha Świętego, a także wiernych ulic od Teligi do Kilińskiego oraz Złotnik, i Róże z tego rejonu.
O przygotowanie drugiego ołtarza, prosimy wiernych Al. Ducha Świętego, oraz wiernych z ul. Bajana, z Niskiego Borku, i Róże z tego rejonu.
O przygotowanie trzeciego ołtarza, prosimy wiernych ulicy Kocjana, a także wiernych z ul. Tańskiego i Dąbrowskiego, oraz Róże z tego rejonu.
O przygotowanie czwartego ołtarza, na schodach kościoła, prosimy wiernych z ulic: Drzewieckiego, Sienkiewicza, Sękowskiego, Warszawskiej, 6 Sierpnia, Reja, Wybickiego, Wysockiego, oraz Róże z tego rejonu. O pomoc w zakupie kwiatów do ołtarzy prosimy firmy i sklepy znajdujące się na danym terenie. Członków Rady Parafialnej z poszczególnych rejonów prosimy o organizację prac a grupy apostolskie i mieszkańców zapraszamy do pomocy.
Bezpośrednio po procesji w kościele będzie odprawiona Msza św.
Po południu Msze św. tak jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 1800.
Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

Od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej, będzie procesja eucharystyczna. Msza Święta wieczorna w oktawie Bożego Ciała będzie o godz. 1800, na zakończenie oktawy w czwartek o godz. 1700. W przyszłą niedzielę dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Eucharystię z procesją na godz. 1200.

Ofiary złożone na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

4. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem w środę od godz. 1800.

5. Dziś możemy złożyć ofiary do puszek na pomoc dla ofiar kataklizmu w Ekwadorze.

6. Dziękujemy wszystkim uczestnikom integracyjnego spotkania „Rodzinnie u Ducha”. Grupom apostolskim i wszystkim, którzy przygotowali festyn – serdeczne Bóg zapłać.

7. Koncert "Jednego Serca, Jednego Ducha" w Rzeszowie w Boże Ciało co roku przyciąga tysiące uczestników. Również z naszej parafii pragniemy zorganizować wyjazd na to wydarzenie. Zapisy do wtorku w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza. Koszt to 10 zł.

8. Każdego roku na Polach Lednickich k. Gniezna spotykają się młodzi z całej Polski. W tym roku spotkanie odbędzie się w sobotę 4 czerwca. Organizujemy wyjazd młodzieży na to spotkanie. Po drodze odwiedzimy Licheń i Gniezno. Wyjazd w piątek 3 czerwca o 2300, powrót w niedzielę w godzinach południowych. Koszt to 100 zł. Zapisy do piątku w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza

9. Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego (obok naszego kościoła) ogłasza nabór do trzech klas: biologiczno-chemicznej, geograficzno-turystycznej i humanistycznej. Szczegóły na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.

10.
Bardzo dziękujemy za włączanie się parafian w prace na placu kościelnym. Jutro od rana prosimy kilka osób do pomocy przy układaniu kory.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zygmunt Ryba z ul. Orkana. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »