Msze Święte (wakacje)

Dzisiaj jest: 29 - Lip - 2015
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

2015.07.26 - XVII Niedziela Zwykła

1. Z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych po Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Po modlitwie i pieśni kończącej Eucharystię, księża przejdą na parkingi: obok szkoły, obok apteki, na ul. Pisarka i tam święcona wodą pokropią nasze pojazdy mechaniczne. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć tabliczki z modlitwą do św. Krzysztofa.

2. W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek

Całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu;
O godz. 1830 Nowenna do Ducha św. i Msza św. w intencjach nowennowych; prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.

W środę

Wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy;
O godz. 1830 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

W piątek

Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, patrona rekolekcji i ćwiczeń duchownych.

W sobotę

Wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
Pierwsza sobota miesiąca;
Adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej eucharystii do godz. 900 i od godz. 1800.

3. Dziękujemy za ofiary, które przekazujecie na tacę, w kancelarii i na nasze konto bankowe. Bóg zapłać.

4. Informacje o odpuście w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie w gablocie.

5.
Prezydent Miasta i Samorządowe Centrum Kultury zapraszają w przyszłą niedzielę od godz. 1530 na VI edycję pikniku rodzinnego „Grunt to rodzinka”. Szczegóły na plakatach.

6. Klub historyczny Prawda i Pamięć zaprasza na Drugi Mielecki Piknik Militarny – „Partyzancki Patrol", który odbędzie się 2 sierpnia na bulwarach przy Wisłoce. Szczegóły na plakatach.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, życzymy dobrego wypoczynku.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: śp. Maria Hajdukiewicz z ul. Tańskiego. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu…

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »