Niedziela:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Parafia Ducha Świętego
2014.04.13 - Niedziela Męki Pańskiej - Niedziela Palmowa

1. Dziękujemy naszym parafianom za włączenie się peregrynację Figury Świętego Michała Archanioła. Policji, Państwowej i Ochotniczym Strażom Pożarnym dziękujemy za prowadzenie procesji. Grupom pastoralnym dziękujemy za włączenie się w prowadzenie nabożeństw peregrynacyjnych.

2.
Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

3. We czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.
W tym dniu w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej na pamiątką ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.
W naszym kościele Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.
Adoracja Najśw. Sakr. będzie trwać do godz. 2300.

Wielki Piątek
   - od godz. 600 zapraszamy na adorację Pana Jezusa
   - o godz. 830 odśpiewamy Ciemną Jutrznię
   - o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tą koronką rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego
     i kanonizacją Jana Pawła II. Odmawiać ją będziemy po każdej wieczornej eucharystii.
   - o godz. 1700 Drogą Krzyżową rozpocznie się Celebra Męki Pańskiej.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 2400. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny Ofiary składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.
Tych, którzy nie będą mogli przybyć na godzinę 1700, zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem, na godzinę 900.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania mięsa, także w miejscach zbiorowego żywienia. Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia.

Na czas Świąt przyozdobmy krzyże i kapliczki domowe i przydrożne.

Wielka Sobota
   - od godz. 600 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Grobie
   - godz. 830 odśpiewamy Ciemną Jutrznię
   - od godz. 900 do 1400 będzie poświęcenie pokarmów /co pół godziny/
   - W Bursie poświęcenie pokarmów o godzinie 1100 i 1130
   - W Złotnikach o godzinie 1000 w dwóch punktach: w Domu Ludowym i na stadionie.

Program adoracji na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Zelatorów Róż Różańcowych prosimy o poprowadzenie modlitw.

Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2000
Po obrzędach Wigilii Paschalnej będzie procesja rezurekcyjna. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmia zmartwychwstanie Chrystusa.

Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. W kościele przygotujemy dodatkowe miejsca siedzące. Grupy pastoralne prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystej liturgii. Zapraszamy Strażaków do straży przy Bożym Grobie. Bardzo prosimy przygotować procesję /baldachim, feretrony/. Na sobotnie nabożeństwo prosimy  przynieść świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania uroczysta Eucharystia Wielkanocna o godz. 900. Po niej pójdziemy do domów na wielkanocne śniadanie.

4. W środę dzień spowiedzi parafialnej. Spowiedź będzie od 800 do 1000 i od 1030 do 1200Po południu: od 1400 do 1600 i od 1630 do 1730. Nie odkładajmy spowiedzi na później.

5. Od Wielkiej Środy do Wielkanocy, kancelaria parafialna nie będzie czynna.

6. Do koszyków znajdujących się na stolikach po chórem, możemy złożyć ofiary na urządzenie Grobu Pańskiego.

7. Dziś, w Wielkanoc i w Niedzielę  Miłosierdzia nie będzie Mszy Świętej dla dzieci.

8. Kończy się okres dokonywania rozliczeń podatkowych, dlatego Caritas Diecezji Tarnowskiej raz jeszcze zwraca się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na cele przez nią realizowane. Na stronach internetowych Caritas Diecezji Tarnowskiej, znajduje się bezpłatny program do wypełniania wszystkich rodzajów zeznań podatkowych. Ulotka informująca m.in. o tym, na co Caritas przeznacza zebrane fundusze znajduje się w każdym numerze Gościa Niedzielnego.

9. 27 kwietnia na Jasnej Górze odbędzie się pielgrzymka Strażaków powiatu mieleckiego. Szczegóły na plakacie.

10. Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zaprasza w dniu 16 kwietnia od godz. 1230 uczniów klas III gimnazjum na Dzień Otwarty Szkoły.

11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »