Pielgrzymuj na Jasną Górę

2018 xxxvi ppt.jpg

"Wybierz się, wybierz się razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak..." będą śpiewać pielgrzymi zdążający na Jasną Górę do stóp Czarnej Madonny. A wśród nich możesz być i Ty!

Na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską można zapisywać się od połowy czerwca do 17 sierpnia. Każdy może się zapisać w swojej parafii lub na spotkaniu organizowanym przed pielgrzymką u księdza przewodnika danej grupy.

Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do klasy VI włącznie tylko 20 zł, resztę tj. 60 zł dopłaca Caritas. Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł.

XV Tydzień Zwykły

16 lipca - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel

07.16 MB.Szkaplerzna

Pismo Święte opiewa piękno góry Karmel, na której prorok Eliasz bronił czystości wiary Izraela w Boga żywego (por. 1 Krl 17,1; 2 Krl 2,25). Pod koniec wieku XII po Chrystusie na górze Karmel osiedli pustelnicy, którzy założyli tam zakon kontemplacyjny pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. Pod naporem Turków musieli opuścić to miejsce i przenieść się do Europy.

Szóstemu przełożonemu Zakonu Karmelitów - Szymonowi Stockowi objawiła się Matka Boża ofiarując brązową szatę i wyjaśniła: "Przyjmij, synu, szkaplerz twego zakonu, jako znak mego braterstwa, przywilej dla ciebie i wszystkich Karmelitów. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego. Oto znak zbawienia, ratunek w niebezpieczeństwach, przymierze pokoju i wiecznego zobowiązania".

Tweet papieża Franciszka
Katolicka Agencja Informacyjna